Když už jsem dnes sdílel fotky nově zrekonstruovaného vnitrobloku ulic Sulanského a Novomeského, ze kterého se stala opravdu pěkná oázka klidu uprostřed sídliště, říkal jsem si, že vám rovnou ukážu také probíhající rekonstrukci druhého vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého.

Jak vidíte, práce jsou v plném proudu. Regenerace začala minulý týden a dokončena by měla být v druhé polovině července. Vznikne zde nový trvalkový záhon a také přibudou šachové stolky a knihobudka. Tam si budete moci bezplatně zapůjčit nebo vyměnit knihu a v krásném letním počasí si ji tak vychutnat hezky mezi stromky na lavičce. Přistaví se také cyklostojany pro kolemjedoucí cyklisty, kteří by se třeba chtěli na chvíli zastavit a odpočinout si.

Včera jsme s kolegou zkoušeli hřiště na pétanque u prvního dokončeného vnitrobloku a těším se, až se zajdeme podívat i sem. Celkově mám radost, že se tyto místa mezi domy, které byly tolik let přehlíženy, konečně začínají proměňovat a vytvářet tak novou pohodovou atmosféru pro zdejší lidi. Věřím, že takových změn uděláme ještě mnohem víc, i když to třeba bude chvíli trvat. Ani Řím nebyl postaven za den, ale důležité je, že se to někam posouvá.