Milí Pražané,
jedním z důležitých předpokladů úspěšného řešení bytové🏠 krize je podpora stavebního sektoru ze strany státu. Jak ale ukazuje průzkum společnosti CEEC Research, očekávání, která v tomto ohledu mají stavitelé vůči vznikající vládě, nejsou příliš velká, a to hned z několika důvodů.
👉Obavy panují například z dalších průtahů ohledně nabytí účinnosti nového stavebního zákona, od kterého si odborná veřejnost slibuje především zefektivnění schvalovacích procesů, což je nutná podmínka k urychlení výstavby.
👉Velké naděje nepanují ani ohledně navýšení investic do výstavby. Celých 70 % dotázaných je přesvědčeno, že příliv financí nebude o nic vyšší než doposud. Co se týká změn v dostupnosti bydlení, očekávají více než dvě třetiny z nich pouze malé, nebo dokonce nulové zlepšení. Právě dostupnější bydlení zároveň považuje za prioritu celých 41 % respondentů.
Do jaké míry jsou předpovědi developerů přesné, ukáže až čas. Stejně jako přes dvě třetiny tázaných odborníků bych si nicméně přál, aby nastupující vláda pokračovala alespoň v již započatých projektech.
Jaké změny v oblasti dostupnosti bydlení očekáváte v příštích letech vy❓
A na co by se stát měl soustředit především ❓
Těším se na vaše názory, které mi pište sem dolu do komentářů 👇👇👇.