Po dlouhém vyjednávání mezi městem a operátory se dnes podařil mezi stanicemi metra Muzeum a I. P. Pavlova spustit mobilní signál. A do konce října budou signálem pokryty stanice a do Roztyl. V dubnu letošního roku probíhala jednání s konsorciem operátorů, kde byla podepsána smlouva a dohodnut harmonogram, který je v současnosti řádně plněn.

Vyzařovací kabely a ostatních technologie mohou dělníci instalovat pouze v době, kdy je metro uzavřené, tedy 3,5 hodiny v nočních hodinách. Ve veřejných prostorách stanic a v tunelech metra i mezistaničních úsecích bude k dispozici signál 4G s rychlým přenosem dat LTE.

Veškeré tyto inovace slouží ke zvyšování komfortu cestujících. Myslím si, že ve 21. století by měl být standard, aby si lidé cestou do práce vyřídili emaily nebo přečetli zprávy, a proto mi přijde správné, že vedle zavedení mobilního signálu se postupně stanice pokrývají i Wi-Fi připojením.

Konsorcium operátorů plánuje do výstavby investovat cca půl miliardy korun a pokrytí celého metra plánuje dokončit do roku 2022.