Milí sousedé, milí podnikatelé,

vzhledem k tomu, že si dobře uvědomuji, v jak složité situaci se nyní nacházíte, a proto:

👉 Rada městské části Praha 11 včera schválila na základě mého návrhu 5⃣0⃣% slevu aktuální sazby nájemného za umístění restauračních předzahrádek na obecních pozemcích, a to za období od srpna 2021 do prosince 2021. Zároveň stále platí úplné odpuštění nájemného za předzahrádky, a to v období od května do července 2021, které jsme schválili koncem dubna.

ℹ Právě díky těmto slevám je o předzahrádky výrazně vyšší zájem, a tudíž jsme včera schválili řadu nových žádostí. Musím říct, že mě tento zájem velice těší a věřím, že to výrazně pomůže ke snadnějšímu navrácení podnikání do dřívějšího stavu. 

👉 Jak jistě dobře víte, tak se snažíme podnikatelům maximálně pomoci a neustále hledáme další možnosti. Pomáháme například prostřednictvím nedávno znovuotevřeného poradenského centra, o kterém jsem vás informoval minulý týden prostřednictvím příspěvku zde na Facebooku či prostřednictvím reportáže, kterou jsem sdílel včera. Rovněž jsme v minulosti odpustili část nájemného za předzahrádky na obecních pozemcích, a to opakovaně. Jsem přesvědčen, že narozdíl od hl. m. Prahy se snažíme podnikatelům skutečně pomoci a neházíme jim klacky pod nohy.