Projekt „Nabíjecí stanice – vybudovaní nových nabíjecích bodů pro elektromobily“ spadá do koncepce Smart Prague a je dalším krokem k modernizaci Prahy. Vybudování základů pro nabíjecí stanice v majetku hlavního města bude klíčové pro další rozvoj elektromobility ve městě.

 Nově vzniklá síť rychlonabíjecích stanic bude sloužit zejména široké veřejnosti, kdy prostřednictvím těchto stanic dojde k podpoře užívání elektromobilů občany v rámci městského provozu.

 „Počet elektromobilů rychlé stoupá a to je trend, který určitě chceme podporovat. Tím nejdůležitějším samozřejmě je, aby v Praze existovala dostatečná infrastruktura v podobě dobíjecích stanic,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová a dodává: „Dobíjecí stanice jsou primárně určeny pro širokou veřejnost, a proto budou vznikat především na frekventovaných místech a také na P+R parkovištích. Počítáme ale i s jejich využitím pro elektromobily městských organizací.“ 

Nabíjecí stanice své využití naleznou nejen u veřejnosti a městských organizací, ale také u třetích stran při podpoře vhodných komerčních projektů. Z městských organizací budou nabíjecí stanice moci využívat jednotlivé městské části, jednotky IZS, příspěvkové organizace či pečovatelské služby. 

V rámci tohoto projektu se jedná o devět základů pro středně rychlé nabíjecí stanice na parkovištích P+R a 50 základů pro rychlé nabíjecí stanice na území hl. m. Prahy v blízkosti veřejností často navštěvovaných lokalit.

Jako majitel elektromobilu opravdu vítám, že Praha pomůže vybudovat dalších 59 nabíjecích míst pro další a rychlejší rozšiřování elektromobility v Praze. Auta na elektřinu jsou nejlepší způsob jak trvale snižovat emise ve městech. Bohužel počet nabíjecích míst a strach potenciálních zákazníků, že „nedojedou“ je jeden z hlavních důvodů proč se elektromobilita v Praze rozvíjí podstatně pomaleji než v metropolích na západ od našich hranic. Je tedy skvělé, že Praha uvolnila peníze a pomůže vybudovat hned bez mála 60 nabíječek.“

uvedl Ing. Ondřej Prokop, zastupitel hl. m. Prahy a Člen výboru pro Smart City.