Milí sousedé,
v rámci plánování a dalšího rozvoje🏠Prahy se čím dál častěji začíná mluvit o osudu brownfieldů, neboli rozlehlých areálů bývalých průmyslových podniků, vojenských staveb a dalších objektů, které postupem času přišly o své původní využití a dnes leží ladem. Jejich budoucnost je pro tvář města i kvalitu života v něm velmi důležitá – zabírají totiž plochu o výměře jednoho tisíce hektarů.

👉V souvislosti s narůstajícím nedostatkem bytů, který je mimo jiné příčinou odchodu mladých rodin a osob v produktivním věku za Prahu, se proto logicky nabízí možnost využít těchto “hluchých” území k bytové výstavbě spojené s revitalizací lokality. Na mnoha z nich se už dnes skutečně staví, v souvislosti s jinými je možná výstavba v jednání. Do této druhé skupiny patří také areál bývalého masozpracovatelského závodu Interlov na okraji Krčského lesa, který je jedním z bolestivých míst našeho Jižáku.

👉O tom, jak by dnes opuštěné místo mohlo vypadat za pár let, se mimo jiné diskutuje v posledním dílu pořadu Zblízka, který před pár dny odvysílala Televize Seznam.

👉Stavitelský záměr, který zahrnuje mimo jiné stavbu školky nebo vytvoření parku, považuji v jeho současné podobě za citlivě řešený kompromis mezi dvěma potřebami: umožnit lidem bydlet a zároveň nesnížit kvalitu života v oblasti.

👉Bude ale samozřejmě velmi záležet na konkrétním nastavení realizace včetně podoby kontribuce ze strany developera. Případná výstavba musí být zkrátka vedena tak, aby přinesla užitek co nejširším skupinám obyvatel. Což je pravidlo, které bychom se dle mého měli držet v případě každého nakládání s veřejným prostranstvím, chceme-li, aby Praha byla opravdu dobrým místem k životu.

👉Jak se návrh revitalizace areálu bývalého Interlovu zamlouvá vám? Jaké podmínky jeho uskutečnění jsou podle vás důležité? Těším se na Vaše názory.

Odkaz na článek, na který reaguji najdete zde:
👉https://www.televizeseznam.cz/…/reseni-bytove-krize-v-praze…