Vnitroblok mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova, Brechtova na Jižním Městě čeká proměna. Nová tvář vychází z přání obyvatel, kteří na posledním setkání s vedením obce mohli mj. zakreslovat svoje nápady přímo do mapy nebo barevně označovat místa vyžadující zvýšení bezpečnosti.

„Populace Prahy 11 patří k nejstarším v Praze. Pokud chceme na Jižní Město přilákat mladší generaci, je nutné zbavit ho konečně nálepky panelákového rezidua minulého režimu,“ vysvětlil zastupitel Ondřej Prokop (ANO), proč městská část do rozhodování o budoucí podobě zapojuje veřejnost. Připomněl, že přes rok se intenzivně pracuje na revitalizaci městské části, která podle něj postupně získává přátelský, rodinný charakter. Přibývá zeleně, parků a dětských hřišť, revitalizují se veřejná prostranství.

V rámci participativního rozpočtu jihoměstská radnice debatuje s místními obyvateli o tom, jak by mělo místo vypadat, co změnit a co ne, kudy mají vést cesty, jakou si v okolí představují zeleň.

Vnitroblok mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova je jednou ze 46 lokalit zařazených do seznamu na území Prahy 11 vhodných k regeneraci. Dokument podle Prokopa zůstává otevřený a na základě tipů od občanů a terénní práce odboru územního rozvoje se neustále rozrůstá o nové lokality.