Milí sousedé,
před pár dny mě kolega upozornil na článek, který v souvislosti se stále hůře dostupným bydlením🏠 věnoval pár řádků také druhé polovině našich “opatovských dvojčat”. O celé kauze informuje nepřesně, protože pražský magistrát ve věci prozatím nijak nerozhodl. Přivedl mě nicméně k zamyšlení nad tím, co vlastně znamená “sociální bydlení” a nakolik může být používání tohoto výrazu zavádějící.
Slovo “sociální” si totiž mnozí lidé automaticky spojí s negativními jevy jako jsou kriminalita, patologické hráčství nebo drogová závislost, a výstavba sociálního bydlení v jejich sousedství v nich proto vzbuzuje podezření a obavy.
Je také sporné, zda můžeme o sociálním bydlení mluvit ve chvíli, kdy zamýšlíme výstavbu bytů pro mladé rodiny, čerstvé absolventy nebo učitele, policisty a další státní zaměstnance, kteří v současnosti často nedosáhnou na bydlení v komerčních nájmech (o pořízení si vlastního bydlení nemluvě).
Přimlouval bych se proto za to, abychom dávali přednost výrazu “dostupné bydlení”. Ušetříme si tím spoustu nedorozumění. Co si o tom myslíte vy?
Napište mi svůj názor do komentáře 👇👇👇 pod příspěvek.
Článek, na který reaguji:
👉https://www.vecerni-praha.cz/bydleni-v-praze-se-stalo…/