Městský soud v Praze musí spor mezi pražským magistrátem a pokutovaným řidičem Uberu znovu a důkladněji řešit. Původně soud sankci zrušil. Nyní bylo potvrzeno, že UBER má být posuzován jako klasická taxislužba.

Městský soud původně uvedl, že řidič nemohl být pokutován, neboť jeho činnost spadá do sdílené ekonomiky, kterou zákony České republiky neznají. Nejvyšší správní soud takové odůvodnění ale odmítl a vrátil případ k novému projednání.

Služba Uber je alternativou taxi. Lidé si přes mobilní aplikaci mohou řidiče zavolat a ten je odveze na požadovanou adresu. Řidiči jezdí buď pro společnost nebo jako živnostníci ve vlastním autě. Partnerských řidičů je v Praze podle firmy okolo 2000.

Magistrát nyní intenzivně využívá novely zákona o silniční dopravě, která vstoupila v planost na začátku října. Hlavnímu městu se do ní podařilo prosadit několik podstatných bodů, které pomáhají v boji proti nepoctivým taxikářům. Město zvýšilo počet kontrol, městští strážnici od 1. do 26. října uskutečnili celkem 1174 kontrol řidičů taxi.