Milí sousedé,
dlouho jsem vám nepsal o druhé největší investici, kterou se mi podařilo rozjet hned zkraje volebního období. Řeč je o Starochodovské škole a přístavbě nového křídla. Je to stavba, do které se mi ze začátku příliš nechtělo, protože jsem na to koukal pouze z pohledu čísel. Nicméně s odstupem času jsem opravdu rád, že jsme ji s kolegy spustili a že se realizuje. Sepsal jsem pro vás článek o tom, kam se dostavba školy během roku stavby posunula a co ještě chystáme před dokončením stavby. Věřím, že tvoříme něco, na co budeme moct být všichni, celá městská část Praha 11 opravdu hrdí!👍

ZŠ Chodov – Květnového vítězství se díky nové koncepci stává po všech stránkách moderní hospodárnou budovou 21. století, která nabízí široké spektrum možností vzdělávání dětí v důstojném a zdravém prostředí.

Zlepšení energetického standardu celé budovy
V rámci aktualizace projektového návrhu, který zadala MČ Praha 11 a nové koncepce vytápění jsme schopni s využitím nejmodernějších trendů a standardů dosáhnout energeticky pasivního standardu nově realizované budovy. Celý energetický návrh zohledňuje i úpravu elektroinstalací a dotváří tak celou kompozici opatření vedoucích k vytvoření moderní energeticky úsporné budovy.

Plášť budovy bude téměř dosahovat pasivního standardu
Přístavba základní školy získává v současné době nový kabát z kvalitní izolace střechy i stěn, který posouvá objekt do kategorie nejmodernějších staveb splňujících nejpřísnější kritéria pro energetickou hospodárnost a kvalitu vnitřního prostředí na hranici pasivního standardu.
Vzduchotechnika a chlazení zvlášť pro každou učebnu
Budova nově využívá autonomních vzduchotechnických jednotek. Samozřejmostí je zajištění kvalitního větrání prostor hygienických zázemí a šaten.

Vytápění výrazně sníží provozní náklady
O vytápění objektu přístavby se stará dvojice nových kondenzačních kotlů.
Elektroinstalace – napojení na úsporné zdroje a ovládání pomocí čidel
Svítidla v prostoru zázemí a komunikací jsou ovládána pomocí čidel a přináší tak další významnou úsporu provozních nákladů.