Milí sousedé,
do voleb zbývá 12 dní. Politická agitace je všude kolem. Najednou jsou v Praze stovky komunálních politiků, kteří píšou své příběhy a příspěvky na sítě, posílají fotky a chodí v ulicích. Nenechte se napálit. Jen někteří s vámi komunikují poctivě každý rok, měsíc, týden i den. Ne jen pár týdnů před volbami.
Tento týden jsem si musel dát i pracovní víkend, abych dohnal resty z minulého týdne. Jediný kousek “volna” jsem si užil na Dnech Prahy 11, kde jsem strávil hezké chvilky se ženou, kamarády, ale hlavně s vámi, sousedy z mého Jižního Města. Podpora, kterou mi osobně vyjadřujete, je pro mě neuvěřitelný hnací motor. Díky za to. Dny Prahy 11 se i přes občasné zlobení počasí opravdu vydařily a fakt jsem si je užil. Je to jedna z mála věcí, kterou se Pirátům u nás na Praze 11 nepodařilo zničit. Jsem za to moc rád, protože je to dnes už tradice, která by měla přežít nehledě na politiky. Ale pojďme na report. Stalo se toho zas fakt hodně!
✅ Pondělí
Začnu Prahou 11. Radní konečně začali řešit zateplení radnice v ul. Ocelíkova. Zateplení jsem připravoval, když jsem byl ještě místostarostou, a na nutnost jeho realizace jsem opakovaně upozorňoval. Nicméně radní se nyní po roce, těsně před volbami a zimou, probrali a chtějí to v souvislosti s energetickou krizí začít řešit. Že by se jen rychle chtěli zalíbit úředníkům před volbami?
Pirátský starosta Dohnal informoval členy vedení, že Státní fond dopravní infrastruktury vzal na vědomí naše odmítnutí čerpání dotace na opravu lávky, kterou jsem dojednal. Místo toho se rozhodli čerpat finanční prostředky od Prahy. Ty však mohly být využity na jiné další projekty. Chápete to? Piráti se dobrovolně vzdali peněz od státu, které jsem vyjednal ještě za vlády Andreje Babiše, a radši je zahodili. Místo, aby je využili pro něco pozitivního pro občany Jižňáku!
Na radě Prahy 11 radní schválili odměny pro členy jednotek dobrovolných hasičů Praha 11 – Chodov, za což jsem moc rád, neboť si to SDH za svou usilovnou práci jistě zaslouží. Radní také schválili údržbu zeleně a úklid veřejných ploch a dětských hřišť v říjnu, listopadu a prosinci 2022. Je milé, že myslí na to, kdyby náhodou po volbách na Praze 11 nastalo bezvládí. Já naopak věřím, že se nám podaří novou koalici složit co nejrychleji. Radní schválili těsnou většinou výběr varianty stavby „Nová pěší lávka ul. Opatovská“ u zdravotního střediska.
Rada hl.m.Prahy byla hlavně o zastupitelstvu, které pak proběhlo ve čtvrtek, o tom budu ještě psát.
V pondělí proběhlo taky zahájení horké etapy naší kampaně do komunálních voleb. Náš lídr na primátora Patrik Nacher představil náš podrobný program pro Prahu. Je hlavně o řešení finanční a energetické krize. Hnutí ANO je připraveno lidem v nouzi pomoci, když stát nedělá téměř nic. Znáte našich 11 priorit pro Prahu??
✅ Pomůžeme Pražanům v těžké ekonomické situaci
✅ Zlevníme život v Praze
✅ Praha patří všem – i motoristům
✅ Sídliště nebudou na okraji našeho zájmu.
✅ Místa v pražských školách musí být pro Pražany.
✅ Zvýšíme dostupnost bydlení.
✅ Pohyb dětí je pro nás důležitý.
✅ Vyřešíme problém s krátkodobým ubytováním.
✅ Lepší podmínky pro život našich seniorů.
✅ Pohodový život ve městě – klid po 22. Hodině.
✅ Ani drobná péče o Prahu se nesmí zanedbat.
A jak to zařídíme? Podrobně rozepsané naše priority vám dávám do komentářů.
V pondělí jsem byl také mezi vámi v ulicích Prahy. Ráno na Praze 8 kolem metra Ládví. Mluvil jsem s řadou z vás. Třeba paní Marie se velice bojí megalomanské výstavby, kterou v Ďáblicích chce protlačit miliardář Radovan Vítek z CPI. Ten by zde rád postavil až 16-podlažní budovy na místě, kde kdysi bývaly obchůdky, samoobsluhy, řezník, kadeřnice a podobně. Bohužel magistrát v čele s Petrem Hlaváčkem jdou tomuto šílenému záměru naproti.😡
Podobně jako u nás na Jižáku a na dalších sídlištích takto radikální výstavba nemůže přinést nic dobrého a já i hnutí ANO proti ní dlouhodobě bojujeme. Proto jsme také v roce 2017 na zastupitelstvu s hnutím ANO odhlasovali nesouhlas s výstavbou vysokopodlažních budov v Ďáblicích. Praha má spoustu jiných pozemků, například bývalé tovární či průmyslové lokality (brownfieldy), kde můžeme stavět byty či kanceláře, a nezahušťovat zbytečně sídliště a kazit místním život.
Já bych na pražských sídlištích mnohem raději revitalizoval tyto staré a zchátralé objekty, jako jsou v Ďáblicích právě bývalé malé obchůdky a služby, a to tak, aby sídliště znovu ožila a nebyla zahuštěna šílenými developerskými projekty. Co si o tom myslíte vy? Budu rád, když mi napíšete svůj názor.
Odpoledne jsme byli s kolegy v Řepích na Praze 17. Lidi zde hodně trápí rozbité chodníky a zanedbané ulice, které desítky let nikdo neopravil. Bohužel ignorace těchto zcela základních problémů ze strany politiků je v Praze častá, což mě neskutečně štve. Přesně proto také máme obnovu veřejných prostranství, opravy a nápravu této situace jako jeden z hlavních bodů programu. Chceme to změnit!
Dále obyvatele Řep štve, jak sem Piráti stěhují nepřizpůsobivé a bezdomovce z celé Prahy, kteří pak dělají obrovské problémy v soužití nejen v těch konkrétních domech ale i veřejném prostoru a okolí. Způsob, jakým vedení města přiděluje městské byty, je celkově velmi podivný.
Nebo jako i v jiných částech Prahy štve místní také nedostatek parkovacích míst či nebezpečné přechody, kde chybí semafory. To je další velké téma, kterému se dlouho věnuji, protože na něj současný magistrát úplně rezignoval. O parkovacích domech a podobně jsem ostatně psal už mnohokrát.
Všechny vaše podněty mám sepsané a pokud uspějeme ve volbách, budeme to ihned s kolegou Martinem Benkovičem řešit!
✅ Úterý
V úterý ráno jsme byli s naší pojízdnou kavárnou mezi vámi na Barrandově. Opět nejčastěji zmiňovaný problém jsou zde nepřizpůsobiví v magistrátních bytech. Je to pořád dokola, pokud uspějeme ve volbách, hned to opravíme. V úterý se za mnou zastavila i moje oblíbená moderátorka z TV Nova, která tam bydlí. Udělalo mi to velkou radost! Taky přišel novinář z časopisu Reflex, který se zajímal o to, proč jsem dal prostor v mé knížce o bydlení Pavlu Bémovi. Vysvětlil jsem mu, že proto, že to je jediný primátor, který vládl Praze 8 let, tedy dvě volební období, a dle mého názoru má tedy nejvíce zkušeností se správou Prahy.
Přes den jsem pak poprvé v životě oddával. Přesvědčil mě můj letitý kamarád, abych to pro něj a jeho snoubenku udělal. Nikdy jsem ještě neoddával, a to ze dvou důvodů. Zaprvé necítím se ve svých 36 letech ještě dost starý a zkušený, abych mohl někomu dávat rady do života. Oddávat by měli podle mě starší a zkušenější. Zadruhé vzhledem k mému složitějšímu rodinnému příběhu, kdy se mi první vztah úplně nepovedl, mám taky pocit, že nejsem moc vhodná a inspirativní osoba pro svatby.
Ale i proto, že můj kamarád má prakticky totožný životní příběh, mi došlo, že prostě lásce se někdy poručit nedá a tak jsem to vzal. Byla to úžasná svatba a pro mě skvělý zážitek. Ale řeknu vám, byl jsem nervózní. Snad ještě víc než na mé vlastní svatbě. Oddat dvě lidské bytosti je mnohem náročnější a zodpovědnější práce, než předstoupit před stupínek na zastupitelstvu Prahy.🙂
✅ Středa
V bytovém okénku tento týden jsem se věnoval primárně bezdomovectví a obecním bytům. Tomu, co trápí Pražany na řadě městských částí. Přečíst si ho můžete v komentáři. Dávám vám na něj odkaz.
Ráno jsme byli s naší kavárnou na metru Vysočanská na Praze 9. Měl jsem šanci popovídat si s řadou místních. Nejčastěji jsem slyšel obavy ze zvyšujících se cen. A nedivím se! Náklady na život se dramaticky zvyšují. Ceny potravin se za poslední rok zvedly o 20 %. Elektřina je 17x dražší a plyn dokonce 37x dražší než před 2 lety. Tato vláda s tím nic nedělá, takže s tím musíme udělat něco my jako město! Pokusit se alespoň trochu pomoci občanům v nouzi. Tento týden byl na Zastupitelstvu Prahy projednáván balíček pomoci Pražanům, který vznikl na popud hnutí ANO. Právě celou řadu problémů těch nejohroženějších z vás pomáhá řešit.
Odpoledne byla předvolební debata v Institutu plánování a rozvoje, pozvání přijali lídři všech větších stran kandidujících na pražský magistrát. Debatu pořádala redakce E15. Mně se jen nelíbila nevyváženost, kterou provázel debatu moderátor. Ten dával mnohem větší prostor současné magistrátní koalici. Záznam na debatu si můžete pustit. Myslím, že náš Patrik Nacher byl jednoznačně nejlepší. Záznam máte pod článkem.
Večer jsem přijal pozvání do politické debaty na TV Barrandov do Arény Jaromíra Soukupa. Se mnou tam byl Tomáš Březina, kandidát na prezidenta, a také lídr nové strany Praha bez Chaosu. Odkaz na záznam vám zase dávám do komentářů. Myslím, že diskuse byla velmi plodná! Napříč jsme se shodli, že vládu ČR a Prahy vystihuje jedno slovo “NEKOMPETENTNOST”. To znělo celým pořadem.
✅ Čtvrtek
Ve čtvrtek proběhlo poslední pražské zastupitelstvo tohoto volebního období, které si mohl ještě “užít” při vedení schůze primátor Zdeněk Hřib. Začnu tím pozitivním!
Podařilo se nám prosadit navýšení pomoci pro Pražany ohrožené chudobou a sportovní kluby!
Senioři, invalidní důchodci, samoživitelky – všem těmto navýšíme příspěvek ze strany hlavního města. Rada dostala na náš návrh za úkol prověřit navýšení příspěvku tak, aby se ohroženým Pražanům dařilo lépe zvládat současnou krizi.
Jako další úkol dostala rada připravit odpovídající pomoc pro pražské sportovní kluby, protože je pro nás zásadní, aby naše děti mohly i nadále sportovat a neopakovala se tragická situace z covidové doby, kdy téměř dva roky nesportovaly.
Bohužel musíme jako Praha suplovat neschopnou vládu Petra Fialy, která se rozhodla nepomáhat. Jme rádi, že nás podpořily i ostatní zastupitelské kluby a dospěli jsme společně k nějakému kompromisu.
Vnímáme to jako úspěšnou tečku za několika měsíčním tlakem na pražskou koalici, aby pomáhala ohroženým Pražanům. Podařilo se nám už nyní prosadit to, co máme ve volebním programu, přestože jsme v opozici, to je docela dobrý výsledek, nemyslíte?
Kromě balíčku už další pozitivní zprávy bohužel nemám. Chtěli jsme projednat pražské fiakristy, což je za mě úžasná tradice, která do Prahy patří (nebo minimálně do oblasti Staroměstského náměstí), ale díky současnému vedení spěje tato tradice ke svému zániku.
Dál jsme chtěli projednat podivné zakázky Jana Čižinského a Praha Sobě na Výstavišti, za které i antimonopolní úřad opakovaně uděluje pokuty. Bohužel koalice dlouhodobě odmítá s námi o těchto věcech jednat a tak jsme se zase nic nedozvěděli. Přičemž tohle nebyla zdaleka jediná záležitost, kterou jsme si chtěli nechat vysvětlit. A o co vlastně jde?
Pražská koalice na čtvrtečním jednání zastupitelstva odmítla vysvětlit veřejné zakázky, které opakovaně získala jedna firma, kterou zastupuje Ing. Milan Dropka. Ten je až nápadně napojený na Čižinského Prahu Sobě. Místo vysvětlení jsem se dočkal jen osobních urážek a invektiv od zastupitelů Praha Sobě.
Žádal jsem, abychom jako zastupitele tuto skutečnost řádně prodiskutovali a měli prostor žádat vysvětlení ke všemu podezřelému. Když jsem tento bod na zastupitelstvu přednesl, dočkal jsem se sprostých urážek a napadání. To mě utvrdilo, že tady něco smrdí. Rozhodl jsem se proto pro podání trestního oznámení.
Ovlivňování veřejných zakázek se v Praze stalo běžnou praxí. Nebo to tak alespoň vypadá. Potom, co propukla kauza šílených rozměrů kolem miliardových zakázek Dopravního podniku, vychází na světlo čím dál víc podivuhodností.
Praha pod vedením Pirátů a Čižinského Praha Sobě letos zaplatí přes 300 000 Kč na pokutách, které opakovaně dostává od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Není tato pokuta ale spíš jen symbolická částka vzhledem k tomu, jak velké zakázky se tu v zákulisí ovlivňují?
Když si teď pročítám nedávné rozhodnutí ÚOHS udělit Magistrátu pokutu za nezákonně dělenou zakázku na úpravu Holešovické tržnice, zajímá mě jedna věc. Jak je možné, že na přípravu této nezákonné zakázky Čižinského Praha 7 najala společnost, jejímž jednatelem je jistý Ing. Milan Dropka? Ten totiž vykonává technický dozor bez povinné autorizace, což novela stavebního zákona od 1.1.2018 neumožňuje – a to pod sankcí stavebníka až do výše 200 000 Kč!
To přece Praha Sobě musela vědět, že v projektu figuruje nekvalifikovaná osoba, která může způsobit městu škody. O to zajímavější je, že se Ing. Dropka vyskytuje všude tam, kde má v politické gesci na magistrátu zodpovědnost právě Praha Sobě. Střídavě u stavebních projektů funguje jako konzultant, projektant, TDS, účastník jednotlivých komisí. Očividně se jedná o jejich oblíbence.
Firma, kde je Dropka jednatelem, atelier7 s.r.o. získává od města totiž opakovaně zakázky, kde se nemusí vyhlašovat veřejné výběrové řízení. Například smlouvy na poradenství k revitalizaci areálu zmíněné Holešovické tržnice. Tyto kšeftíčky měly hodnotu slušných 483 600 Kč a 945 000 Kč.
Právě rekonstrukce haly 24 v Holešovické tržnici, kterou pomáhala připravit tato firma, byla Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže pokutována za nezákonné dělení zakázek. Firma atelier7 s.r.o. přesto dále získala například zakázku na koordinaci rozvoje areálu Pražské tržnice v hodnotě 1 949 000 Kč.
Nějak mi to nehraje. Dělá to na mě dojem, že Čižinského dvorní hlídač staveb, pan Ing. Milan Dropka, jede v nějaké dlouhodobé manipulaci s veřejnými zakázkami, když inkasuje takové peníze bez veřejného výběrka a ještě bez autorizace. Nebo se pletu? Zatím vše nasvědčuje tomu, že tady někdo přihrává svému oblíbenci městské zakázky, a rád bych proto slyšel řádné vysvětlení od Praha Sobě.
Další co nechápu je, jak NEHOSPODÁRNĚ nakládá Praha Sobě na Praze 7 s veřejnými financemi. Mrkněte na zajímavé porovnání, jak se kde hospodaří s financemi daňových poplatníků:
👉 P9 projekt na školu pro 650 žáků za 29 mil.Kč
👉 P8 projekt na školu pro 850 žáků za 52 mil.Kč
👉 P7 (Praha Sobě starosty Jana Čižinského) projekt za školu pro 540 žáků za 77 mil.Kč.
Vybrali architekty skoro 2x dražší než měli nejlevnější nabídku! Nepřijde vám na tom něco divné?
Náměstek Adam Scheinherr nám prezentoval jeho fatální selhání u opravy Barrandovského mostu. Oprava Barrandovského mostu má zpoždění. To by se asi dalo pochopit, kdyby nebyla soutěžena nikoliv na cenu (jak je obvyklé), ale na rychlost zhotovení. To se nepovedlo. Bude Praha vymáhat penále za každý den zpoždění po dodavateli? Pokud ne, nebyla tedy soutěž zfixlovaná? Pod dlouhé diskusi náměstek Scheinherr řekl, že žádné sankce po dodavateli nebude vymáhat a naopak mu zaplatí minimálně o 18 % víceprací více, než bylo plánováno. Takže Praha vybrala velmi drahou firmu s krátkou dobou realizace, kterou nestihla, a ještě jí zaplatí o 18% víc. Praha Sobě.
Piráti ve 2 ráno nedokázali vysvětlit, jak mohla vyhrát prázdná firma Davida Libigera zakázku v Pražském inovačním institutu (PII) na napsání dotace, ani proč ji oslovili. Proto jsem navrhl pozměňovací návrh na další financování PII. Pozměňovací návrh, který jsem k tomu podal, neprošel. Koalice dál nechá PII hospodařit tímto pochybným způsobem bez jakýchkoli limitů. Smutné. A to i přes to, co o tom psali minulý týden podrobný článek v E15.
Pozdě v noci přišla na čtvrtečním pražském zastupitelstvu na řadu ještě diskuze o další větvi nechvalně proslulé kauzy Dozimetr. Ta se týká nevýhodného prodeje městských pozemků v pražských Lysolajích. Jejich bývalý starosta a do nedávna náměstek primátora Petr Hlubuček už v roce 2012 slíbil, že na pozemcích postaví domov pro seniory. V roce 2014 byly pozemky pro tento účel svěřeny s tím, že se nesmí prodat.
O 2 roky později se ale Petr Hlubuček obrátil na město s další žádostí. Tentokrát chtěl pozemky odprodat společnosti Dalavrien, patřící do skupiny Landia. Díky hlasům Čižinského Prahy Sobě a Pirátů záměr prošel. Pozemky byly prodány za kupní cenu 100 milionů korun, na základě posudku firmy Equita Consulting s.r.o., té samé společnosti, která dělala posudek i pro DPP v kauze jízdenek. Netrvalo dlouho a Čižinského Praha Sobě získala sponzorský dar 1 milion korun od firmy BPD partners, která spolu s Landií hrála v odkupu lysolajských pozemků velkou roli.
V minulém volebním období jsem bohužel pro prodej lysolajských pozemků také hlasoval. Na přímý dotaz paní Marvanové Kordové jsem vysvětlil proč. Bohužel jsme tehdy důvěřovali našim koaličním partnerům. Důvěřovali jsme panu Čižinskému a tehdy i panu Hlubučkovi, že to myslí s bydlením pro seniory vážně, a teď se dozvíme z DVTV, že tam nakonec stojí jen 5 bytů pro seniory. Nemohli jsme vědět, že pan Hlubuček a pan Čižinský byli kumpáni už tehdy. Vlastně 3K pana Čižinského dosadila takzvaně lišku do kurníku a dala pana Hlubučka do dozorčí rady dopravního podniku. A drželi ho tam až do Dozimetru.
Samozřejmě jsme tehdy ještě nemohli vědět, že STAN a pan Čižinský budou mít stejného sponzora v podobě BPD a budou oba svorně hájit jeho zájmy namísto zájmu hlavního města. Společně vyřešili Lysolaje, společně vedli dopravní podnik, společně dosadili podezřelého Mateje Augustína do firmy Nové Holešovice bez otevřené soutěže. Společně rozjeli kauzu Dozimetr.
Bylo by dobré, aby nám někdo z Rady, pod koho spadají dotace, co mířily do Lysolají, třeba pan Zábranský, který tam poslal nějakých 89 mil., vysvětlil, co se s těmi penězi stalo, co tam stojí a jaký bude další postup v této věci.
Je zajímavé, že Piráti, kteří také tehdy hlasovali pro prodej, celou diskuzi promlčeli a ani na opakované výzvy nereagovali. Zřejmě se jim o tom moc mluvit nechce.
Úplně na konci jednání se povedla přeci jen ještě jedna pozitivní věc! Praha přispěje i na popud můj a Patrika Nachera 15 miliony korun na přípravu MS v hokeji, které se v České republice bude konat v roce 2024. Zastupitelé se zároveň memorandem zavázali k další podpoře v následujících letech. Materiál byl schválen s podporou napříč politickým spektrem.
Považuji to za velmi dobré rozhodnutí, i s ohledem na to, že podle nedávného odborného průzkumu od roku 2019 dramaticky klesla fyzická aktivita dětí. Odborníci jsou zděšení, jak markantní propad v posledních dvou letech zaznamenali. Je to alarmující a my si to musíme uvědomit a urychleně s tím začít něco dělat, abychom se současný trend pokusili alespoň zpomalit, v lepším případě zastavit.
Každou, opravdu každou sportovní aktivitu musíme podpořit, co nám síly stačí. A začít musíme od těch nejmenších dětí.
Pamatuju si, jak jsem na finále Nagana vstával v neděli brzy ráno, abych to mohl vidět. A jak hrdý jsem byl, že se to konečně povedlo. Jak jsme se spolužáky přemlouvali učitelky ve škole, abychom mohli koukat na předchozí zápasy. A skoro všichni jsme tehdy toužili hrát hokej. Takové emoce přináší vrcholový sport a to i pro diváka. Silná motivace je to, co potřebujeme víc než kdy dřív.
Podpora sportu trvale klesá a to je špatně. To je úplný opak toho, co bychom chtěli. Děti nesportují a tloustnou. Radši sedí doma u počítače. Do značné míry je to dáno tím, kolik sport a jeho příslušenství stojí. Musíme si ale uvědomit, že “ve zdravém těle, zdravý duch” není jen fráze. Lidé, kteří pravidelně sportují, mají lepší kondici i imunitu. Takoví lidé pro náš zdravotní systém nepředstavují skoro žádnou zátěž.
Musíme naše občany motivovat a hlavně děti. Hokej je naším národním sportem. Když za mnou poprvé přišel pan Hnilička s informací, že Praha bude hostit MS 2024, ani chvíli jsem neváhal. Takové akce město prostě musí podpořit.
Skončili jsme asi ve 4 ráno, takže jsem se spal jen pár hodin a hned zase jel do ulic za vámi.🙂
✅ Pátek
Už v 8 ráno jsem byl s vámi v Čakovicích. Pro mě jsou Čakovice odstrašující příklad toho, jak by se NEMĚL dělat územní rozvoj v Praze. Vyrostla tu celá nová čtvrť bytových domů naprosto bez dopravní infrastruktury. Silnice ale i MHD zde denně kolabuje a současní politici volají a prosí magistrát o pomoc. O tramvaj, o metro, o posunutí zastávek vlaků. Proč na to někdo nemyslel před povolením této výstavby? Kromě toho si místní stěžují na rozbité chodníky, to trápí všechny okrajové části Prahy. Já to chci konečně změnit, musíme investovat a opravovat i na okraji Prahy, nejen v centru!
Pak jsem přijal pozvání na rozhovor k Lubošovi Xaverovi Veselému do XTV na rozhovor. Řešili jsme novou větev Dozimetr vedoucí k Praha Sobě a Čižinskému, paní Vildumetzovou. Odkaz vám dávám zase do komentářů.
Odpoledne jsme pak pro vás přichystali program na Dnech Prahy 11. Čepovali jsme pivo, limo, pekli klobásy, uvařili výborný předvolební guláš. Vše za 11 Kč, symbolicky k Praze 11. I přesto jsme vybrali velký balík peněz, který ale celý věnujeme na charitativní projekty v rámci Jižního Města. Jak jistě víte, dlouhodobě podporujeme třeba paní Ptáčkovou s Re-Use centrem pro pěstouny nebo Klokánek. Budu rád, když mi napíšete jaký projekt bychom měli z peněz, které vybereme v kampani, podpořit!
Každopádně letošní dny Prahy 11 byly fakt super! Děkuji moc všem, kteří za námi dorazili. Fakt si toho vážíme! 😘 Vytočili jsme pro vás všechny sudy piva, malinovky a lahve s heliem do balonků. Takový zájem a podporu jsme ani ve snu nečekali! ❤️ Skupina Olympic večer i přes jejich věk FENOMENÁLNÍ!!! 😍 Mluvili jsme hlavně o parkování, obavách z dalšího zahušťování sídliště, nedostatku lékařských služeb a kultury pro seniory přímo na Jižním Městě a nepořádku a nepřizpůsobivých v některých částech Prahy 11. Na vše mám s kolegy lék a problémy vyřešíme. V našem programu píšu konkrétně jak.
✅ Sobota
Tento týden makám nonstop. V sobotu jsem byl už v 8 ráno podpořit naše na Praze 6 na farmářských trzích na Kulaťáku. Tradiční trhy na Kulaťáku navštěvuje spousta místních a je běžné, že se na nich prezentují místní politici, lidi jsou na to zvyklí a tak setkání a diskuse byly velmi vstřícné a hlavně podnětné. Nejvíce místní štve, že současný starosta z TOP09 řeší více zahraniční politiku a parlament než starosti lidí ze Šestky. A že jich je v současné krizi inflace a energií. Náš kandidát na starostu Petr Soukal má řešení a chce na rozdíl od kandidátů pěti koalice pracovat naplno jen pro sousedy ze Šestky. Pokud ho ještě neznáte, je nejvyšší čas se s Petrem potkat!
Pak jsme byli celé dopoledne na Praze 11 u centrální pošty Podjavorinská. Místní tady trápí nejvíce bezdomovci a nepořádek kolem starých nákupních center Signál a Start v nebližším okolí. Taky to, že Piráti zastavili výstavbu parkovacího domu tady místo toho, aby ho upravili podle představ místních. Chápete to? Než aby něco přepracovali, jak chtějí místní, tak celý projekt (za víc jak 2 miliony!!) vyhodili do koše. Bavili jsme se taky o exekucích, Milostivém létu a našem lídrovi Patrikovi Nacherovi. Opět váš zájem překonal všechna naše očekávání! Děkujeme.
Přes poledne jsem zajel podpořit ještě naše na Prahu 10. Situace na Praze 10 je tristní. Piráti a místní aktivisti v čele se senátorkou Chmelovou přivedli městskou část na buben. Jsme svědky absolutní nekompetence ze všech stran. Chmelová vyhrála volby s heslem “stop miliardové radnici” a přitom dnes chce opravovat budovu radnice za 1,5 miliardy! Vše vyvrcholilo tím, že sami Piráti museli starostku Chmelovou pro její nekompetentnost a vztahy s mafiány ze STAN nedávno odvolat. Točil jsem o tom před pár dny video. Místní zde štve stoupající počet bezdomovců, nepořádek v ulicích, neřešení tristního stavu městských budov včetně škol. Dokonce Piráti dali teď výpověď prestižní škole VSFS, která na desítce působí desítky let! Snad na Praze 10 zvítězí ve volbách zdravý rozum a budeme tuto obrovskou městskou část moci dát zase do pořádku.
Neděli jsem pak strávil většinu dne v kanceláři vyřizováním vašich zpráv a e-mailů. A zítra v pondělí se na vás ráno těším na Praze 3! Uvidíme se každý den! Ještě jednou děkuji za vaši podporu. Moc to pro mě znamená.
ZASE BUDE LÍP.
Váš Ondra, kandidát na starostu Prahy 11.