Milí sousedé,
tak je za námi další prázdninový týden. Musím konstatovat, že to utíká jako voda, obzvlášť pro mě. Měl jsem jen pár dnů na to vše stihnout. Od středy jsem si totiž vzal volno, abych si vyčistil trošku hlavu a vyjel si na kole po krásách Česka. ‍♂️ Ale kdo mě zná ví, že to úplně čisté volno nebylo. Samozřejmě, že jsem trošku pracoval, holt jsem v tomhle asi trošku blázen, jak říkají moji blízcí…‍♂️ Posílám fotku od třeboňských rybníků, tady je fakt krásně. No a na kolo super, samá rovina Projel jsem za těch pár dnů desítky vesnic a městeček a musím říct, že se tu vše dost změnilo k lepšímu. Většina domů má opravené fasády, vesnice mají spravené silnice. Na loukách se pasou krávy a koně. Dnes už není tak velký rozdíl, když přejedete na Rakouskou stranu. Dříve člověk viděl obrovský kontrast, dnes je to skoro srovnatelné. Hrozně rád vidím jak naše republika jde postupnými kroky správným směrem a dohání západ Evropy. Máme být na co hrdí! A co vy jak trávíte druhou půlku léta?

Ale pojďme na to, co se v posledním týdnu odehrálo!

Asi největší událostí tohoto týdne bylo otevření zrekonstruované lávky od obchodního centra Chodov na Starý Chodov, ke kterému došlo o neuvěřitelný 18 dní dříve než bylo původně plánováno. Lávka vedoucí přes dálniční tepnu byla vybudována před více než deseti lety a nyní se jednalo o její první významnější opravu, zahrnující mimo jiné úpravy spodní stavby a okolí mostu včetně doplnění odvodňovacích skluzů, odmontování a přelakování zábradlí, instalaci nové izolace a údržbu betonových částí upevňujících lávku. Velké dík ze zajištění rekonstrukce lávky patří Martin Duška a odboru správy majetku městského úřadu Praha 11.

Spousta z Vás mě upozorňuje na nepořádek na Jižním Městě.Proto jsme se rozhodli, že tomu učiníme přítrž a zahájili jsme větší V rámci úklidových prací, které pro MČ Praha 11 realizuje Jihoměstská majetková a.s. jsme zadali i pravidelný úklid této lokality. 2x měsíčně je naplánován úklid a věřím, že to už viditelný přínos bude. Ale nezaměřujeme se jen na tyto dvě lokality, ale i na ostatní části Jižňáku. Došlo také k odstranění shořelého kontejneru v Petýrkově ulici. Navíc v druhé polovině pracovního týdne byly zahájeny další etapy blokových čištění komunikací, které probíhaly na Jižním Městě II a na Starém Chodově.

V tomto týdnu byla také zahájena realizace vítězného návrhu z prvního ročníku participativního rozpočtu. Jedná se o návrh projektu paní Jany Rajtmajerové, který zvolili občané ve veřejném hlasování, na revitalizaci plácku v ulici Brandlova. Každý projekt v rámci participativního rozpočtu značně prodražují bourací práce, stejně tak tomu je i u tohoto projektu. Ale i přesto revitalizace probíhá dle harmonogramu. O návrzích v rámci druhého ročníku participativního rozpočtu budete moci hlasovat již brzy. Návrhy budou prezentovány i v rámci Dny Prahy 11, kde budete moci i hlasovat.

Ve čtvrtek odpoledne se kolegové Jan Stárek a Jiří Dohnal zúčastnili otevření fitparků na Roztylech u Krčského lesa. “Tato dvě místa pro moderní volnočasové aktivity jsou nejnovějším počinem společnosti Passerinvest Group v rámci připravované výstavby na Roztylech. Také v rekultivaci parku na okraji Krčského lesa společnost nadále pokračuje. Konec brownfieldu (zanedbaného pozemku) bývalého areálu Interlov se blíží.” ️‍♀️‍♀️

Na konci týdne proběhly pravidelné kontrolní dny na probíhajících největších akcích, rekonstrukce objektu Sandra a rekonstrukce Starochodovské školy. Obě dvě akce probíhají podle harmonogramu. Příště Vám zas pošlu pár fotek z dění na staveništích.

A to je pro tento týden vše. Já si jdu ještě dočíst tisky na zítřejší poradu vedení a hned pak běžím odpovídat na vaše dotazy a podněty. Budu moc rád, když mi napíšete, co vás trápí ve vašem okolí, co bychom mohli na Jižním Městě ještě zlepšit. Všem odpovím!
Přeji vám všem příjemný zbytek neděle a úspěšný start pracovního týdne!