Rozkrádačky, drogy, orgie, prostitutky a Krejčířova mafie!
Milí sousedé, odpověď je ne. Vážně nejde o pouták na akční film! To je realita, kterou žijeme v Praze za vlády STAN, Pirátů a Čižinského Praha Sobě! Jsem v šoku!
Praha byla pod Piráty několik let řízená organizovanou zločineckou skupinou, jejíž velikost a závažnost nemá v historii pražského magistrátu obdoby! Kam se na to hrabe nejtemnější období devadesátek! Piráti a Praha Sobě dovolili STANu zavést v Praze normu, kdy o vítězi veřejných zakázek rozhodují mafiáni, kteří jsou namočeni v drogách. Dle uniklých odposlechů právě drogy v celé kauze hrají velkou roli. To není jen tak nějaký korupční skandál. Drogy ve spojení s náměstkem primátora, to tu ještě nebylo.
Nebylo tady ani to, že by náměstka primátora někdy v historii odvedla policie v poutech do vazby. To je nová doba, kterou v Praze zavádí STAN, Piráti a Praha Sobě. Myslíte si, že to středečním zatýkáním skončilo? Přál bych si to, ale nejnovější fakta mluví jinak. Dovolte mi, abych se u této kauzy dnes výjimečně na začátku mého pravidelného týdenního reportu pozastavil a přehled posledního týdne tak najdete až níže.
Víte, čekal bych po tom, co náměstka primátora odvede policie, že to Pirátská koalice bude chtít řešit. Tedy, že budou chtít okamžitě pozastavit a prošetřit jeho rozjeté projekty, že budou pečlivě zvažovat, zda budou na jeho místo do rady někoho teď volit. Ale nic z toho se nestalo! Ve čtvrtek jsem byl v šoku znovu!
Koalice primátora Hřiba měla na zastupitelstvu, které se konalo jen 24 hodin po zatýkání, největší starost o to, aby zvládli zvolit náhradu za Petra Hlubučka, a také, aby rychle schválili všechny jeho ještě nerozběhlé projekty. Třeba velmi podezřelý nákup bioplynky za 160 milionů!
Kdybych byl primátor, tak bych po takovéto události rezignoval. Protože dopustit to, že by moje pravá ruka byla součástí zločineckého impéria a jela v drogách, to bych musel být buďto slepý a nebo bych to musel krýt. To prostě není možné něco takového nevidět. Ale kdybych kvůli nějakým okolnostem rezignovat nemohl, tak bych alespoň udělal to, že bych pozastavil veškeré běžící projekty STAN a žádné nové nezahajoval bez velmi důkladného prověření. Děje se přesný opak!
Primátor Hřib si prosadil i přes odpor svého kolegy poslance Jakuba Michálka dovolbu radní Plamínkové na místo Petra Hlubučka. Nazvdory tomu, že jeho stranický kolega, poslanec ve svém plamenném projevu, který trval asi 20 minut, jasně řekl, že paní Plamínková pochází ze stejného prostředí, tedy Redlovsko-Krejčířovské zlínské mafie.
Paní Plamínková měla už v roce 2017 skandál, že přes stranického nadřízeného Polčáka konzultovala nominace do pozic v městských firmách právě s mafiánem Redlem, pravou rukou uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Piráti ji za to v roce 2017 chtěli odvolat na mimořádném zastupitelstvu, které kvůli tomu svolali. A dnes po 5 letech tu samou paní Plamínkovou zvolili do Rady Prahy jen 24 hodin po tom, co její blízký kolega Petr Hlubuček byl odveden do vazby.
Aby tomu Piráti s Prahou Sobě nasadili korunu, schválili následně desítky bodů, materiálů, tedy projektů, které ještě připravil sám Petr Hlubuček a jeho parta.
Mám tedy velmi silné obavy, že Piráti a Praha Sobě chtějí nadále nejen krýt mafiánské poměry v Praze, ale navíc v nich i pokračovat. Pod heslem ruka ruku myje. Mohli by si dát jako nadpis programového prohlášení: “Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina.”
Hnutí ANO to tak samozřejmě nenechá. Požádali jsme hned na místě o svolání mimořádného zastupitelstva, na kterém budeme chtít odvolat náměstka Adama Scheinherra (Praha Sobě) a primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a pozastavit veškeré podezřelé zakázky, kde by mohlo dojít k poškození Prahy, Pražanů nebo veřejných rozpočtů.
Ve středu nás čeká ještě zastupitelstvo na Praze 11. Tam se budu ptát STAN na Praze 11, zda nemohla magistrátní mafie prorůst nějakým způsobem i na Prahu 11. To, že se místní předsedkyně Radka Soukupová intenzivně v mnoha věcech radila přímo s Petrem Hlubučkem, není žádným tajemstvím. STAN na Praze 11 má vliv na celou řadu veřejných zakázek, primárně v oblasti školství. Taktéž představitelka STAN velmi intenzivně prosazovala pochybný společný podnik v Aréně ledových sportů. To vše budu chtít po Jihoměstském STANu vysvětlit již tuto středu.
Sledujte mě na sociálních sítích, budu vás nadále informovat!
A teď už pojďme na klasický report. Aneb co se událo za poslední týden hezky den po dni..
✅ Pondělí
Radní na Praze 11 si prošli finanční zdroje MČ Praha 11 na financování akcí, které si naplánovali, a zjistili, že kde nic není ani smrt nebere. Respektive ekonomický odbor důrazně nedoporučil vybrakovat veškeré zbývající rezervy pro pár letošních akcí, protože pak zřejmě nebude možné sestavit vyrovnaný rozpočet pro rok 2023!
Taktéž si radní znovu prošli aktuální stav stavby bývalé ubytovny Sandra. Ta je pozastavena a nikdo neví, za kolik a kdy se bude pokračovat. Radní zmařili asi 30 milionů Kč zbytečně nicneděláním a mým odvoláním. Kdybych byl stále místostarostou, dům by dnes už byl opraven a lidé by v něm začínali bydlet. Samozřejmě, že bych současně s tím vyřešil i parkování, které naši piráti také neřeší.
Dále schválili výběrové řízení na provozovatele pokračování úspěšné služby Senior Taxi! To zavedlo hnutí ANO v tomto volebním období a chceme v něm pokračovat a naopak službu ještě rozšířit!
Dále vypsali soutěž na rekonstrukci atletické dráhy při ZŠ Milíčov! A já říkám konečně! Jen doufám, že na to nepoužijí peníze od firmy Passer Invest, které mají být využity jako kompenzace pro Roztyláky. O tom, že tuto bláznivinu pirátští radní vymysleli, jsem nedávno psal.
Taky vypsali soutěž na opravu Otákovy lávky u metra Háje. To je potřeba, ta je v zoufalém stavu už mnoho let a nechápu, že to pirátskému radnímu pro dopravu trvalo tak dlouho. A rád bych se ho při té příležitosti zeptal, proč nevypsal soutěž i na zhotovitele nové lávky od Polikliniky k obchodnímu centru přes Opatovskou? Tuto lávku jsem kompletně vyprojektoval a sehnal veškerá povolení i peníze. Proč se pořád nestaví??
Jako každý týden jsem byl i na Radě hl.m. Prahy. Tam toho bylo fakt dost. Schválili ručení pro další úvěr pro Pražskou plynárenskou a zase nám lhali. Říkali, že bude stačit ručení na 4 miliardy, a teď schválili 5 miliard. Protože 1 miliarda je ještě na tzv. servisní poplatky bank, tedy úroky!!
Taky schválili pokračování příprav Filharmonie i přes mou kritiku, kdy říkám Filharmonii sice ANO, ale ne teď. Proboha! Praha řeší aktuálně úplně jiné problémy, než aby musela dát nějakých 9-12 miliard Kč na budovu Filharmonie! Proč na to Piráti neudělají celostátní sbírku, jako to bylo u Národního divadla, a musí to platit Pražané?
Ale co mě dostalo nejvíc, tak to jsou elekrobusy místo akutní pomoci Pražanům
Zdá se, že aktivismus Hřibovy koalice opět vyhrává nad zdravým rozumem. V době, kdy řada Pražanů má v důsledku neustálého zdražování životních nákladů a vzrůstající inflace opravdu hluboko do kapsy, řeší pražští radní elektrifikaci dalších autobusových linek. To ale obyvatelům hlavního města neuleví!
Rada schválila záměr elektrifikace autobusových linek 136, 150 a 112. A na kolik to vyjde? Celkové náklady těchto investičních akcí dalece přesáhnou 1,1 miliardy korun. A to ani ne před měsícem schválili radní podobný záměr, tehdy se jednal linek 142, 225 a dvou tramvajových tratí. Plánované výdaje taktéž atakovaly miliardu korun.
Není mi jasné, jak srovnané priority pražští radní mají. A i když jsem sám zastáncem elektromobility, tyhle „výstřelky moderní doby“ si můžeme dovolit v době ekonomické prosperity. Teď opravdu ne! Je totiž jedno, jak vybavená bude pražská MHD, když řada obyvatel města nebude mít peníze na to, aby se svezla. Je to jen další důkaz toho, že se primátor Hřib a jeho koaliční partneři urputně potřebují držet slíbeného Greendealu a nekoukají u toho doleva, doprava.
✅ Úterý
Dopoledne proběhl výbor pro územní rozvoj. Zde byla spousta věcí. Jediné, co bych asi vytáhl, je, že mě mrzí, že se navzdory slibům a proklamacím koalici Pirátů, STAN a Praha Sobě nepodařilo udělat ANI JEDNU dohodu v území u našich velkých brownfieldů. To bylo slibů, jak Praha vyřeší dostupné bydlení díky bubnům, nákladovému nádraží na Žižkově a nebo zástavbou v Letňanech. Tak milí Pražané, po 4 letech jejich vlády nemáme dnes konkrétní posun ani v jedné z těchto lokalit! Jediné, co se podařilo vyřešit, je brownfield Interlov na Praze 11, který jsem ale vyřešil hlavně já.
Odpoledne byl kontrolní výbor. To bylo zase jako minule. Stížnosti nájemníků z magistrátních bytů, řešení předzahrádek nebo petice proti výstavbě na Praze 5.
Pak jsem ještě vyrazil mezi lidi na sídliště na Prahu 9. Šel jsem se podívat na setkání radnice Prahy 9 s občany k budoucnosti parkové plochy u Rubešky. Řada lidí z devítky mi psala, že zde má vyrůst domov seniorů, který si tu ale nepřejí. Je to jedna z posledních zelených ploch v okolí.
Investor, vlastník pozemku se o něj moc nestará. Je zde přerostlá tráva, často nepořádek a vytváří tak tlak na místní, aby se pozemek zastavěl.
Takže podobný příběh jako u nás na Jižňáku. Radnice na setkání informovala, že hledá vhodnější umístění. Na Praze 9 je v tuto chvíli hnutí ANO v opozici a kolega Martin Hrubčík tu dělá skvělou práci. Nebojte se na něj s čímkoli kdykoli obrátit. Na podzim budeme chtít usednout na radnici Prahy 9. Je pro nás proto velmi důležité vědět, co vás na devítce trápí!
Večer jsme se ještě sešli s mým novým týmem pro volby na Praze 7. Musím říct, že se mi povedlo sestavit mimořádně skvělý tým a začínáme s kampaní. Praha Sobě a pan Čižinský napáchal na Praze 7 ale i v celé Praze spoustu nepravostí. Píše nám o tom řada občanů ze sedmičky a my všechny podněty prověřujeme a připravujeme je k medializaci. Brzy vás s kauzami pana Čižinského a jeho Praha Sobě začneme podrobně seznamovat, nejen na Praze 7!
Nakonec proběhlo ještě setkání členů hnutí ANO z Prahy 7,8,9,14,18,19,21 s Patrikem Nacherem. Diskutujeme nad problémy, které podle nás trápí Pražany nejvíce.
Hnutí ANO navrhuje celou řadu opatření. Třeba MHD zdarma, podporu potravinových bank, pomoc seniorům a další..
✅ Středa
Jako každý týdne jsem publikoval bytové okénko, na které dávám odkaz do komentářů.
Jinak celá středa byla víceméně jen o té největší kauze v historii pražského magistrátu. O drogách a korupci organizované zločinné skupiny kolem náměstka primátora Petra Hlubučka. Osobně to pro mě bohužel nebylo překvapení. Já jsem 4 roky upozorňoval Piráty na to, že se na Praze dějí podivné věci. Ale oni vždy strkali hlavu do písku, moje body na Zastupitelstvo nikdy nezařadili a nikdy je neprojednali. Ve středu jsem kauzu komentoval snad ve všech médiích. Večer pak byl velký rozhovor s primátorem Hřibem, náměstskem Scheinherrem, Hankou Kordovou Marvanovou a se mnou na Prima CNN News. Odkaz vám dávám do komentářů, byla to síla!
Během středečního dne jsem stihl ještě zajet na Prahu 13 na den zdraví. Byla tam řada občanů, hlavně rodiny s dětmi a senioři a diskutovali jsme jejich aktuální starosti na sídlišti ale i v Praze. Trápí je třeba to, že musí začít platit v MHD ve středních Čechách, když jedou na chalupu. Hnutí ANO navrhuje jednat s hejtmankou a seniorům jízdné znovu odpustit! Je nehorázné, že v dnešní době! V dnešní době velké inflace, Středočeský kraj tahá další peníze z už tak skoro prázdných kapes našich seniorů! Hanba!
Ale ještě k akci, byl to už sedmý ročník Dne zdraví na Praze 13, který pomáhá pořádat moje kolegyně Marcela Plesníková (ANO), zdejší místostarostka. Skvělý festival zaměřený na zdravý životní styl, stravování nebo třeba prevenci onemocnění. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a opět mi to připomnělo, že bych měl začít něco dělat s nabytými kily.
Marcelu bych zde chtěl zároveň velice pochválit za skvělou práci, kterou na Praze 13 odvádí. Nejen pro místní sídliště a jeho občany ale také v rámci školství. Například se mnou zpracovala návrh na zastupitelstvo – mimořádné navýšení peněz pro učitele a kuchařky v pražských školách o 1 miliardu Kč. Nejen vzhledem k zhoršující se ekonomické situaci ale také velkému náporu a stresu, kterému budou muset tito lidé čelit od září, jakmile do škol nastoupí děti ukrajinských uprchlíků.
Odpoledne pak proběhla i širší schůzka ohledně hluku v Ledárnách Braník s pořadateli a zástupci kulturní scény v Praze. Byl na mě vyvíjen obrovský tlak, abych ustoupil a vyhlášku nepožadoval. Všechny na místě jsem ujistil, že hnutí ANO neustoupí, že hnutí ANO má v žebříčku hodnot zdraví a lidský život výš než byznys a peníze. Stojíme za lidmi, které hluk obtěžuje a poškozuje jim zdraví!
✅ Čtvrtek
Měl to být svátek demokracie. Měli jsme pomáhat Pražanům. Měli jsme diskutovat důležité projekty. Na většinu z toho nedošlo. Řešili jsme celý den největší korupční a drogovou kauzu na magistrátu, řešili jsme STAN a Petra Hlubučka. Většinu jsem toho popsal hned na začátku, takže s tím nebudu teď víc zdržovat. Jen dodám, že jsme to vše ještě neprobrali a to přestože zastupitelstvo končilo až ráno v 5 hodin! Proto hnutí ANO svolalo mimořádnou schůzi ještě před prázdninami, kde budeme chtít odvolat náměstka Scheinherra a patrně i primátora Hřiba, pokud svou odpovědnost řádně nevysvětlí!
Kromě toho se nám v tom chaosu podařilo prosadit i pár dobrých věcí!
Schváleno. Více než 300 miliónů Kč dostanou Pražané ohrožení vysokou inflací a současnou problematickou situací. Příští rok na to vydáme dalších 514 miliónů Kč. Pomoc je určená především seniorům, chudším rodinám a lidem s omezeným příjmem.
Velký úspěch, za který chci poděkovat především kolegyni Marta Gellová (ANO), která za touto významnou pomocí našim spoluobčanům stojí. Společně s hnutím ANO chtěla na Zastupitelstvu tuto pomoc lidem prosadit už od ledna letošního roku, ale Praha Sobě a Pirátům to nepřišlo důležité a tak o tom nechtěli ani jednat. Doteď. Čím to asi bude? Že by blížící se volby nebo snaha uhasit skandály na radnici?
A o co že se jedná?
✅ Stravné zdarma pro děti a žáky ve veřejných a církevních mateřských, základních a středních školách.
✅ Děti a studenti ve veřejných a církevních MŠ a ZUŠ budou mít školné zdarma.
✅ Zdarma družiny pro děti z ohrožených rodin.
✅ 600 Kč na žáka za rok do fondu solidarity. To jsou peníze např. pro pomůcky a potřeby, pobyty v přírodě a podobně.
✅ Příspěvky domácnostem prostřednictvím Sociálního nadačního fondu.
✅ Město přispěje především také na sociální služby, osobní asistenci a další podobné potřebné aktivity.
❎ Bohužel nám neprošlo několik dalších návrhů, např. 1 miliarda Kč navíc pro učitele, MHD zdarma do konce roku nebo vyhláška o nočním hluku v oblasti Ledárny Braník.
Kromě těch neprošlých návrhů mě mrzí to, že místo toho, abychom na Zastupitelstvu řešili přesně věci jako tohle, tedy skutečně pomáhali Pražanům a lidem, kteří to teď potřebují nejvíce v této šílené době, tak musíme řešit skandály a problémy jiných stran. Čtvrteční jednání se protáhlo až do noci a neprojednali jsme zdaleka všechny naše návrhy, kterými jsme chtěli usnadnit život obyčejným lidem. Nepřestaneme se ale snažit navzdory ničemu.
Během Zastupitelstva jsem se také víc než pětkrát zeptal, zda se setkal s panem Borensteinem kvůli Holešovicím i pan Čižinský, jak tvrdí Hana Marvanová. Ani jednou mi však neodpověděl. Odpovíte tady pod můj report? Kdy schůzka byla a co bylo obsahem? Pochybuji, a proto to budu chtít vysvětlit na mimořádné schůzi zastupitelstva už 27.6., kterou jsme svolali!
✅ Pátek
V pátek jsem dodělával resty z celého týdne, hlavně tedy odpovědi na vaše e-maily a zprávy a vyřizování vašich podnětů a hlášení, co kde v Praze nefunguje. Přes den jsem si našel chvilku a odskočil si vypustit trochu páry na super akci.
Konalo se již čtvrté výročí první várky piva v Pivovar Ládví Cobolis , který se nachází v KD Ládví. Akce jako tyto mám hrozně rád, protože zde kromě výborného jídla a pití vždy panuje skvělá atmosféra. Navíc jsem velkým fandou tradice českého pivovarnictví a myslím si, že je třeba menší pivovary v Čechách podporovat. Obzvláště po velice těžké koronakrizi, kterou mnoho z nich bohužel nepřežilo.
Jako obvykle jsem tam potkal řadu milých lidí, se kterými jsem se zastavil na slovíčko. Těší mě, když mám možnost potkat se s vámi osobně a pobavit se s vámi o tématech, která jsou pro vás důležitá. Pokud mě někdy zahlédnete na nějaké takové akci, neváhejte a přijďte si se mnou popovídat i vy.. Třeba nad dobrým pivem.
Večer jsem pak přijal pozvání na super debatu, která byla zaměřena na volební klání do zastupitelstva hlavního města Prahy. Samozřejmě největší část jsme věnovali aktuálním událostem kolem STAN a Petra Hlubučka.
Kromě toho jsme pak diskutovali otázky, např. jak by Praha měla řešit bytovou krizi? Kdy bude dokončena čtvrtá trasa metra? Více aut do města nebo naopak více cyklostezek?
Diskutoval jsem s kolegy:
▶ Za Pirátskou stranu – Zdeněk Hřib, současný primátor
Za koalici SPOLU – Zdeněk Zajíček, zastupitel hl. m. Prahy
▶ Za STAN – Petr Hlaváček, 1. náměstek primátora
▶ Za Prahu Sobě – Jan Čižinský, zastupitel hl. m. Prahy
Debatu organizoval Politologický klub FSV UK ve spolupráci s politologickým spolkem POLIS a za podpory Akademického senátu FSV UK, Fakulty Sociálních věd UK a Filosofické fakulty UK a záznam vám dávám dolu do komentářů. Dejte si to, hodně vám to napoví, kdo co bude v Praze chtít prosazovat.
Z debaty jsem pak rovnou jel zase na Prima CNN News. Opět jsme řešili nové věci, které vyplouvají na povrch v největší korupční a drogové kauze v historii magistrátu. V přímém přenosu jsme nachytali náměstka Scheinherra ze lži. Absolutně se do kauzy zamotává a měl by odstoupit. Například se ukázalo, že jeden z těch, který v Dopravním podniku páchal nejspíše závažnou trestnou činnost – pan Augustín, byl zvolen díky náměstsku Scheinherrovi. Ze zápisu dozorčí rady vyplývá, že jeho volba byla v poměru hlasů 8 PRO, 7 proti, přičemž jeden z těch 8 rozhodujících hlasů byl náměstek Scheniherr!!!
V sobotu jsme pak měli velkou akci u Chodovské tvrze, kam mnoho z vás dorazilo. Užili jsme si to. Mrkněte na moje sítě na fotky!
A tím se dostáváme zase na konec. Omlouvám se za delší text, ale děje se toho jednoduše hodně moc. Děkuji za váš čas a budu se těšit na příště.