Milí sousedé,
je poslední, zlatá adventní neděle , tak doufám, že si už i vy všichni užíváte vánoční atmosféru. Původně jsem chtěl jet o víkendu na lyže, ale počasí nám nějak nepřálo, tak jsme se synkem vyrazili ještě po výletech na vánoční trhy. Poznáte z jakého našeho města je fotka? Kde mají ruské kolov hned vedle vánočního stromku? A jak jste strávili poslední předvánoční víkend?

Dnes vám píši poslední pracovní report v tomto roce. Přiznám se, že se už opravdu těším na těch pár dnů odpočinku, protože tenhle rok byl neuvěřitelně nabitý a ani ten poslední pracovní týden nebyl výjimkou…

V pondělí jsme měli ještě poslední poradu vedení a radu v tomto roce. Jak už to tak obyčejně bývá, celá řada materiálů se tam dává na poslední chvíli. Bylo potřeba podepsat ještě několik smluv, zaplatit mnoho faktur tak, aby všechny letos proinvestované finance v našich stavbách byly řádně zaúčtované.

Taky jsme řešili změny v pravidlech komunikace při krizových situacích. Nedávná nehoda autobusů s našimi děcky z mateřinky ukázala, že aktuálně nastavený systém nefunguje ideálně. S tím souvisí i změny a vylepšení, které už realizujeme s novým ředitelem Jihoměstské majetkové v našem multidohledovém centru. Tento týden byl u nás místostarosta z Prahy 14, kde nedávno právě kvůli chybám v nastavení krizových a bezpečnostních systémech a opatřeních nešťastně zahynul vozíčkář. Pan místostarosta s námi sdílel informace, které nám všem pomohou tyto nedostatky napravit. Tohle všechno je práce, která není vidět, do doby než se stane nějaké neštěstí a my na Praze 11 chceme rozhodně mít jeden z nejlepších systému krizového řízení v Praze.

V pondělí jsme také dokončili sanaci střech v ZŠ Pošepného. Na střechy ve škole, kam jsem v 90. letech chodil celých devět ročníků, se od její výstavby ani nesáhlo. Díky tomu bylo zcela běžné v posledních letech, že při každém větším lijáku byla vyplavena nejedna třída. Stávalo se, že to odnesla bohužel často elektronika – počítače, kopírky, routery. Tahle investice byla jedna z mých priorit hned po nástupu do funkce a jsem opravdu rád, že se povedlo dostát slibům a že jsme ji letos stihli komplexně dokončit.

Na radě jsme ještě schválili důležité tisky týkající se třeba Elevace v KC zahrada, která bude nainstalována teď přes Vánoce tak, aby neomezila provoz kulturního centra. Takže od nového roku se můžete těšit na standardní stoupající hlediště, kde i ti menšího vzrůstu vzadu pohodlně uvidí na představení.

Velká věc, na kterou jsem hodně hrdý, je, že se povedlo dotáhnout i finální smlouvu s posledním spoluvlastníkem tzv. “Pochozí zóny” na Hájích. Konečně budeme moci ukončit 12 let trvající soudní spor a staneme se vlastníkem celé budovy! Budeme ji tak moci konečně opravit.

V úterý jsem měl své pravidelné porady s vedením mých odborů a akciové společnosti. Připravovali jsme i plány na příští rok, kde budu chtít stihnout a zrealizovat všechny připravované i letos odložené investiční akce a opravy. Hlavně ve školách.

Ve středu jsme měli koaliční jednání, kde jsme zase opět dlouze diskutovali Arénu ledových sportů. Rádi bychom tento složitý problém v lednu už definitivně rozlouskli. Stanovili jsme investorovi novou sadu velmi přísných podmínek, které chceme splnit před vstupem do projektu. Po Vánocích se vrátíme k jednáním a pochopitelně vás o tom budeme informovat.

Taky jsme se bavili o problému parkování a parkovacích zón. Na první pohled to vypadá, že jsme se v tomto směru letos nikam moc neposunuli, ale opak je pravdou. Požádali jsme o mnoho změn územních plánů, aby šlo na současných velkokapacitních parkovištích vybudovat parkovací domy. S investory jsme vyjednali rozšíření jejich projektů o další parkovací místa. Finalizujeme projekt parkovacího domu Brandlova, který vám chceme v příštím roce znovu představit v jeho přepracované podobě. Hodně se mě ptáte na zóny placeného stání, aktuálně nemáme jasný názor na jejich zavedení, ani na to od kdy. Ale shodli jsme se na tom, že v roce 2020 otevřeme debatu s vámi občany a vyslechneme si vaše názory.

Ve čtvrtek jsem měl několik pohovorů na nové pozice na úřadě. Jsem rád, že se nám začínají hlásit zajímaví lidé. Možná zabrala výzva i tady u mě na zdi, stále máme na odborech podstav, takže pokud byste chtěli pomoct zlepšovat Jižní Město mě nebo mým kolegům, pište / hlaste se. Večer ve čtvrtek pak pan starosta Jiří Dohnal uspořádal Vánoční setkání celého úřadu, což byla moc pěkná událost, kde jsme si všichni mohli po tom náročném roce trošku odpočinout a v neformální atmosféře pohovořit. Jsem za to hrozně rád, protože na těchto akcích se často dozvíte zpětnou vazbu ale i kritiku, která se k vám běžně vůbec nedostane.

V pátek jsem měl schůzky s občany. Nejzajímavější bylo setkání s paní, která stejně jako já vyrostla na Roztylech a má strach z aktuálně projednávané územní studie. Pohovořili jsme a vysvětlili jsme si, jak se věci mají. Mně ani celé radě se studie taková, jaká nyní je, nelíbí a v tuto chvíli tak není, čeho se bát, protože se jistě ještě změní. Je smutné, jak naše opozice straší lidi polopravdami a neúplnými informacemi. Proto se snažím vás informovat, psát o všem, co se na radnici šustne, a budu rád, když i vy se budete ptát. Každému odpovím a když budete mít zájem, najdeme si i čas na společnou kávu tak, jak to s občany dělávám každý pátek.

A to je snad vše podstatné. Teď už vám popřeji jen klidné a pohodové prožití vánočních svátků a šťastný vstup do nového roku. A těším se na naše diskuse v tom dalším roce. Plánujeme toho na radnici opravdu hodně, tak se máte na co těšit!

Hezké Vánoce a šťastný Nový rok!