Milí sousedé,
léto je v plném proudu, ale ani to mě nezastaví od mých pravidelných reportů! ☺️ Nejdřív k fotce, abyste si nemysleli, že mi definitivně přeskočilo. Moje žena ujíždí na lamách a lenochodech. Na Instagramu nesleduje vlastně nic jiného. Venčení lenochodů jsem ještě nikde neviděl, tak jsem jí splnil alespoň ten první sen a zajeli jsme si na procházku, kde jsme venčili lamy Alpaky.
Maminka mé ženy (všimněte si, že nemám rád slovo tchýně😁) z vlny z Alpak plete ručně super zimní svetry. Kdybyste chtěli jeden, určitě napište. Baví jí to. Mezitím, co část Čechů odjela do Chorvatska, my jsme zvolili raději hory. Já to letní teplo blbě snáším, hory miluju. Zítra půjdeme na celodenní túru až na ledovec. Fotky dávám na Instagram, tak můžete omrknout. A jak trávíte první prázdninový víkend vy? Budu moc rád, když mi pošlete vaše fotky z prvního červencového víkendu do komentářů!
To by bylo k víkendu. Nyní zpátky k uplynulému týdnu! Ten poslední červnový týden se toho stalo hrozně moc, tak pojďme na to. Zas je to dlouhé, tak se předem omlouvám!
✅ Pondělí
Naši radní na Praze 11 konečně po roce dotáhli bourání nebezpečného komínu v Křejpského ulici. K této zakázce jsem jim vše kompletně připravil a předal ještě před mým odvoláním. Pro vás, co kolem bydlíte, to bude znamenat jistá omezení..👇
▶ 11. 7. 2022 umístění dopravních značek pro vyparkování aut
▶ 18. 7. 2022 předání staveniště, instalace oplocení, umístění dopr. značek před příjezdem jeřábu • 25. 7. 2022 nájezd jeřábu
▶ 19. 7. – 25. 8. 2022 demolice komínu
▶ 25. 8. 2022 odjezd jeřábu
▶ 31. 7. 2022 odstranění dopravních značek.
Dále radní projednali další etapu zateplení ZŠ Ke Kateřinkám. Opět akce, kterou jsem kompletně připravil a předal. Bohužel to zas posouvají v čase a, jestli se začne, tak až v půlce léta a bude to zase zasahovat do výuky. Nechápu, že to prostě nejsou schopni zahájit včas, když to mají rok připravené?!
Pak mě zaujalo, že pod vládou Pirátů je aktuálně 25 volných bytů, které nejsou nikomu přiděleny. Tady se pořád mluví o tom, jak chybí bydlení pro učitelky, sestřičky, městské policisty a podobně, a Praha 11 pod Piráty nechává ležet ladem 25 bytů, kde musí platit energie, poplatky SVJ a nemá z nich žádný příjem. Chápete to? Mně to hlava nebere.
Pak jednali o tom, že by si Jihoměstský pivovar dal na pronajaté parkoviště od obce závoru a zavřel ho! S tím zásadně nesouhlasím! Naopak by se smlouva měla vypovědět a parkoviště zpřístupnit místním občanům! Přemýšlí ti Piráti vůbec?
Na Radě Prahy 11 schválili navýšení peněz na další etapu oprav WC v ZŠ Mikulova. Opět jde o projekt, který jsem na etapy kompletně připravil ještě já. Je super, že alespoň tohle snad Piráti i po mém odvolání nepokazí a dotáhnou to. Ty záchody jsou tam opravdu příšerné!
Dále pod tlakem nás z opozice schválili navýšení rozpočtu na mimořádný příspěvek na kurz plavání pro žáky ZŠ! Že to tak trvalo!
To, co naopak nechápu a neschvaluji, je absolutní nekoncepčnost ve vymalování našich mateřinek. Místo, aby to zařídila jako každý rok Jihoměstská majetková, která díky většímu objemu dokáže nasmlouvat lepší ceny a hlavně jednotnou kvalitu, kterou si umí ohlídat, tak Piráti vymysleli, že pošlou peníze přímo do školek, ať si to vymalují sami. To je to systémové a efektivní řízení, co Piráti slibovali?
Pochválit musím dar pro naši Policii. Ti to fakt nemají lehké a zaslouží si to. Radní jim dali dárky za 100 tisíc Kč. Jednalo se o Blu-ray mechaniky, bezdrátová sluchátka, powerbanky, záchranářské nože a podobně.
Ale co je zásadní, tak projednali vypsání zakázky na další etapu rekonstrukce ubytovny Sandra. Hezky potichu, na poslední radě před prázdninami. Přesně tak, jak se to dělá, když chcete něco pokud možno ututlat. Ale tohle ututlat nejde. Zakázka má stát 227 milionů Kč!!! Na což Praha 11 absolutně nemá finanční krytí. Jsem opravdu zvědav jak toto dopadne, a budu rozhodně navrhovat, aby takto velkou zakázku schvalovalo celé zastupitelstvo, nikoliv jen Rada. Abychom to měli veřejně, pod drobnohledem občanů. Ne někde skrytě v kuchyňce radnice, jak je u Pirátů obvyklé.
Co je na tom pozitivní, je fakt, že to bylo schváleno 5 hlasy. Víc lidí na Radě nebylo. A pokud z toho jednou bude průšvih, ví se přesně, kdo pro to hlasoval.
Na Radě hl. m. Prahy byly zas jen hádky o audity v Dopravním podniku, o opatření, aby se tam už nemohlo krást a loupit. Začíná to připomínat grotesku, kdy se zoufalí radní (až po uši zamazaní tou nechutnou drogovou kauzou) snaží vypustit maximum mlhy a zástupných témat, aby zamaskovali svou neschopnost nebo vinu.
V 11:30 pak začínala mimořádná schůze Zastupitelstva Prahy právě ke kauze Dozimetr. Kromě toho jsme na ní ale chtěli řešit i další témata, která dnes Pražany trápí. Třeba kapacity středních škol. Protože hnutí ANO maká pro Pražany, i když tady probíhá policejní razie a všichni ostatní nedělají nic jiného než, že řeší mafiánské hnutí STAN.
Dozvěděli jsme se, jakým způsobem je do kauzy zapojen i primátor Hřib a jeho Piráti. Byl jsem z toho zděšen! Praha totiž pod jeho vedením dala desítky milionů lidem obviněným v kauze Dozimetr. Primátor Hřib zodpovědný za magistrátní IT dál odmítá převzít odpovědnost.
Dva z obviněných v aktuální korupční kauze získávali zakázky i z pražského magistrátu a městské firmy Operátor ICT. Zakázky se týkaly IT projektů. Pražské IT je přitom přímo pod taktovkou primátora Zdeňka Hřiba. Ten i přesto odpovědnost vyvodit odmítá. Společnosti ovládané obviněnými osobami dostaly od města zakázky za více než 50 milionů korun.
Je to naprosto neskutečné. Zatímco primátor Hřib ukazuje na všechny kolem sebe, tak on sám má obrovské máslo na hlavě. Odbor informatiky, za který má jako gesční člen rady odpovědnost, dával firmám obviněných osob zakázky za desítky miliónů korun. Piráti vyzývají, aby z veřejného života odešli všichni, kdo jsou na lidi z kauzy Dozimetr jakkoliv napojeni, a pokud to tedy platí i pro ně, musí skončit také Zdeněk Hřib.
Primátor už naprosto ztratil soudnost a namísto, aby se k tomu postavil čelem, tak neustále odvádí pozornost a tváří se, že se nic neděje. Přitom o něj jde teď v první řadě. Jeho působení v čele magistrátu už bude navždy spojeno s největší korupční kauzou v dějinách města, a přestože opozice soustavně upozorňovala na pochybné zakázky, nechal to zajít tak daleko, že v poutech skončil jeho náměstek. Z toho se nelze vyvinit. On je primátor. On je hlava města. On nese hlavní odpovědnost za to, co se stalo.
Nejedná se ale jen o IT přímo na magistrátu. Jde i o městskou firmu Operátor ICT, kterou má primátor také ve své gesci a kde je předsedou dozorčí rady pan Michal Bláha. Pan Bláha rád napadá politickou konkurenci, ale zakázky pro firmu Pavla Dovhomiljy mu očividně nevadily.
V součtu se zakázkami magistrátu se jedná o 50 milionů korun z veřejného rozpočtu a celá koalice se tváří, že je to vlastně v pořádku. To je šílené. Praha dává peníze firmám obviněných osob. Tady už nejde jen o to, že Hřib má zodpovědnost za celé město, toto se týká oblasti, která je přímo v jeho gesci. Už jen kvůli tomu, že to odmítá řešit, by měl okamžitě skončit.
V šoku jsem ale byl i ze lží náměstka Adama Scheinherra (Praha Sobě). Z mnohahodinového, velmi únavného bodu, kde jsme se snažili z něj vylámat alespoň nějaké odpovědi na naše otázky, vyplynulo, že jeho příběh má celkem zásadní trhliny a celkově nedává smysl. Tak si to shrňme:
▶ Podle zápisů z dozorčích rad Dopravního podniku Adam Scheinherr 3.12.2019 zablokoval volbu Mateje Augustína do představenstva DPP (což je jeden z hlavních obviněných z korupce v Dopravním podniku). Tehdy barvitě popisoval, proč s panem Augustínem nesouhlasí. Tedy, že je ze slovenské mafie od pana Fica, že údajně vytuneloval slovenské železnice atd. Na to vše jsou svědci.
▶ 18.12.2019 už mu ale pan Augustín najednou nevadí a hlasuje pro něj. Do teď nevysvětlil, co se za těch 14 dnů stalo. Proč změnil názor. Zde je důležité říci, že na této dozorčí radě byl Augustín zvolen tou nejtěsnější většinou 8 PRO a 7 PROTI. Tedy i jediný hlas Scheinherra by znamenal, že by Augustín do vedení DPP zvolen nebyl. 7 dalších členů dozorčí rady tehdy mělo rozum. Jen my tedy nevíme, proč Scheinherr změnil názor a najednou byl PRO.
▶ Zajímavé je pak hned jaro 2020, kdy Scheinherr na Augustína dle svých vyjádření dává trestní oznámení.
▶ A ještě zajímavější je, že ho pak Scheinherr o rok později v roce 2021 nechal zvolit do společného podniku Nové Holešovice!!! Tedy osobu, na kterou dal trestní oznámení, vyslal Scheinherr, aby hájila zájmy Prahy ve společném podniku s developery. Chápete to?! Já tedy ne.
▶ V úterý navíc pak vydala Policie prohlášení, že se ohrazuje proti tvrzením Scheinherra, že by s Policií spolupracoval. Prý s ní nespolupracoval.
Ale Scheinherr i Hřib se i po tom všem tvrdě drží svých funkcí a křesel a asi pod heslem “ruka ruku myje” se kryjí a podrží až do voleb. Je to nechutné a za mě nemají v sobě už ani zbytek chlapské cti! Měli dávno oba rezignovat a skončit. Zachovat se jako chlapi!
Ale pro hnutí ANO (které jediné do kauzy Dozimetr není nijak zapletené) Zastupitelstvo a práce pro Prahu nemůže být jen o kauze mafiánů ze STAN. Je tu řada palčivých problémů! Třeba to, že vynikající studenti našich ZŠ mají v Praze problém dostat se na dobré střední školy, protože je málo míst. Minulý rok se na SŠ přihlásilo 84 tisíc uchazečů, letos to už bylo 103 tisíc! Kolik talentovaných dětí asi muselo jít na učňák místo vytoužené střední školy? Obrovský problém, který tu byl dlouho naprosto ignorován. Praha podcenila kapacitu svých škol a není připravena na velký nápor zájemců.
Přitom jsou to právě ale naše děti, na kterých závisí budoucnost hlavního města. Nesmí se stávat, aby schopným mladým lidem bylo odepřeno naplno využít svůj potenciál a kvalitně se vzdělávat. To celé jen proto, že to partička politiků neřešila.
Mám radost, že se nám na zastupitelstvu povedlo prosadit návrhy kolegy Patrik Nacher (ANO), které to konečně začnou řešit. Bylo na čase!
Na náš popud magistrát ve spolupráci se Středočeským krajem prozkoumá možnosti změny zákona a opatření, která by vedla k navýšení finančních prostředků do našich škol. Také prověří možnosti zapojení soukromých škol na území Prahy a osloví vlastníky soukromých budov, které by se pro potřeby našeho školství daly koupit či pronajmout.
Magistrát má také za úkol iniciovat změnu školského zákona na celostátní úrovni tak, aby si Praha jako kraj mohla vymezit spádovost středních škol, jež zřídila. To je zcela zásadní událost, protože tato změna by „ochránila“ místa na SŠ, které nyní ve velké míře obsazují i studenti ze Středočeského kraje nebo odjinud, pro studenty přímo z Prahy. Vznikne dále pak analýza reflektující nejen demografický vývoj, ale i náročnost počtu dětí a mladistvých z Ukrajiny.
Ještě jednou zde chci poděkovat za skvělou práci a přípravu těchto materiálů svému kolegovi Patriku Nacherovi. Budu vás dále informovat o tom, jak se situace vyvíjí a jaké kroky Praha podniká. Sledujte mé sociální sítě.
Během odpoledne jsem o průběhu zastupitelstva dával dlouhý rozhovor do Radia Z, možná jste ho slyšeli. Večer jsem pak přijal pozvání od Prima CNN, kde jsme diskutovali o nových informacích z kauzy s primátorem Hřibem a starostou Prahy 9 Tomášem Portlikem. Odkaz na záznam vám dávám do komentářů pod článkem.
V pondělí taky došlo k odvolání lidí napojených na Petra Hlubučka na Praze 10. Konkrétně šlo o starostku Chmelovou a její pravou ruku pana Kašpara (oba STAN). Hlasování o odvolání starostky a místostarostky bylo iniciováno Piráty, ODS a TOP09, kteří své rozhodnutí odvolat starostku a místostarostu odůvodnili tím, že ani jeden z nich nedokázal jasně rozptýlit pochybnosti o tom, jestli jsou se současnou kauzou Hluboček nějak spjatí.
Zastupitelé ANO se k hlasování o odvolání starostky a místostarosty připojili především z důvodu dlouhodobé nespokojenosti s vedením městské části. Zastupitelé hnutí ANO v této souvislosti dlouhodobě poukazovali např. na:
▶ Dlouhodobě neudržitelný technický stav budovy radnice ohrožující zaměstnance i návštěvníky úřadu.
▶ Nedostatečný počet míst v MŠ a ZŠ, nekoncepčně řešený nadměrným počtem žáků ve třídách na základě udělené výjimky.
▶ Podivná politika přidělování nájemních bytů MČ.
▶ Zrušení LSPP a dětské zubní pohotovosti.
▶ Zrušení dopravy pro handicapované a seniory.
▶ O 100 % zvýšená daň z nemovitých věcí.
▶ V době covidu zvýšení nájemného v obecních bytech.
Bývalá starostka Chmelová:
▶ Zavedla pět placených místostarostů + 3 radní.
▶ Zavedla nadměrné množství asistentů a poradců (paralelní struktura úředníků).
▶ Nedemokraticky a v rozporu s jednacím řádem vedla zastupitelstva MČ (při projednávání rozpočtu nepřipojila on-line opoziční zastupitele – připojila pouze koaliční zastupitele).
▶ Dle závěru kontrolního výboru zneužila svojí pravomoc tím, že za městskou část bez předchozího projednání v jakémkoliv orgánu písemně vyslovila podporu soukromoprávnímu subjektu (SVJ, ve kterém vlastní byty radní ze stejné hnutí Sedmihradská), a to ve sporu s Ministerstvem obrany.
Byli jsme v šoku, když na zastupitelstvu začala vládnoucí koalice prát veřejně špinavé prádlo. Signály o tom, že se na radnici dějí divné věci a vše není v pořádku, jsme měli. Nicméně, že to tam je takové Palermo, to jsme netušili. Bývalá starostka Chmelová napadala zbytek koalice (zejména ODS) z podivných praktik ve prospěch developerů, zbytek koalice naopak napadal bývalou starostku Chmelovou a bývalého místostarostu Kašpara z arogantního jednání a obsazování placených pozici svými známými a zvláštními okolnostmi při pronájmu divadla Vzlet.
Z vyjádření bývalé starostky je naprosto evidentní, že tato situace, o které Chmelová prokazatelně věděla, trvala několik let, nic s tím nedělala a taková jednání kryla. Nelze si nevšimnout nápadné podobnosti se stylem vládnutí praktikovaném hnutím STAN na pražském magistrátu.
Radní Kočí za Piráty informoval ZMČ o velké množství podivných praktik jak bývalé starostky Chmelové, tak bývalého místostarosty Kašpara. Zmínil se o svém dotazu na prezidentskou kancelář prezidentky Čaputové, v kterém se dotazoval, zdali je pravda, že prezidentka Čaputová podporuje paní Chmelovou v senátních volbách, jak sama Chmelová uvádí. Z odpovědi prezidentské kanceláře je zřejmé, že nic takového není pravda, neboť se nevměšuje do politických agitací cizích států.
Kéž by podobnou reflexi dokázali vyvodit i radní a zastupitelé Prahy 11, kde předsedkyní STAN je Radka Soukopová, jedna z nejbližších spojenkyň Petra Hlubička, toho času ve vazbě.
✅ Úterý
V úterý jsem si dělal přípravu na zastupitelstvo Prahy 11 a dodělával resty. Měl jsem od vás tolik e-mailů a zpráv, že to nešlo ani za jeden den vyřídit. Ale většinu jsme snad zvládli. Povedlo se mi zas zařídit dalších pár oprav laviček, plotu u dětského hřiště nebo úklid kolem Chodovské tvrze. Je toho hodně, něco vám dávám na sítě, něco už ne. Nestíhám to vše publikovat.
✅ Středa
Jako každou středu jsem dopoledne publikoval bytové okénko, tedy komentář k bytové situaci v Praze. Opět dávám odkaz do komentářů.
Odpoledne jsem pro vás natočil letní video o Jižním Městě, příští týden vám ho pustím!
✅ Čtvrtek
Bylo vysvědčení! Můj syn Oliver dostal zase samé jedničky, tak jsem na něj hrdý! Proběhla samozřejmě i nějaká zasloužená odměna.
Hůř na tom je primátor Zdeněk Hřib. Symbolicky jsem pro něj také připravil vysvědčení za jeho práci na magistrátu.
Z chování primátor Hřib za svoji aroganci s naprostým nedostatkem sebereflexe od nás dostává 3. V boji proti korupci si vzhledem k současné obrovské kauze, kdy za jeho vlády působilo celé roky v Praze největší mafiánské uskupení tohoto století, rozhodně čistou 5. Netřeba víc komentovat. Naopak 1 dostává za zdražování života Pražanů, protože se za čtyři roky podařilo zdražit snad všechno, na co má Praha vliv. Nájmy, energie, vodné, stočné, parkování a další.
Za 4 stavba infrastruktury, protože se alespoň rozjela stavba metra D, které však bylo připravováno desítky let a není tak pouze výsledkem práce Pirátů. Alespoň nám do toho nehodili vidle.. Dále za 1 bychom hodnotili Hřibovo působení na sociálních sítích, kdy se mu opravdu daří tvářit se, jako by byl nejlepším primátorem v dějinách, a přehazovat zodpovědnost na všechny kolem sebe.
Video, kde mu vysvědčení dávám, máte v komentářích.
Odpoledne bylo ještě Zastupitelstvo Prahy 11. Už třetí pokračování červnového zastupitelstva. Pirátský starosta ho nepochopitelně svolal na 17. hodinu, i když věděl, že to nejde stihnout projednat. A taky nešlo. Zase se nedokončilo a budeme se muset sejít počtvrté! A to jedno sezení vyjde daňové poplatníky na cca 250 tisíc Kč!!! Nehorázné plýtvání veřejnými prostředky v podání Pirátů a jejich rady. Navíc chudáci naši úředníci, kteří tam s námi musí každých 14 dnů vydržet. Těch je mi líto ze všeho nejvíc. Ale pojďme popořadě.
Začalo se Arénou ledových sportů. Část Pirátů a TOPSTAN potopili výstavbu Arény ledových sportů na Praze 11. Projekt jsem dlouho kritizoval kvůli podezření, že může docházet k tunelování veřejných prostředků. Na čtvrtečním zastupitelstvu neprošel návrh prodeje akcií společnosti, a tedy i odblokování sporů a jediné možné řešení celé situace. Aréna tak nejspíš půjde do insolvence a soudních tahanic.
Škoda, mohli jsme tyto akcie totiž prodat za cenu 41 mil. Kč, což by znamenala pro městskou část odchod z projektu a navíc s tím, že kupující byl závazky společnosti v aktuální výši 60 mil. Kč připravený uhradit sám. Jako zastupitelé jsme také měli dlouho dopředu informaci, že pokud neprodáme náš podíl, druhý akcionář předpokládá, že městská část se bude poměrnou částí podílet na úhradě vzniklých závazků společnosti AR DELTA, což představuje minimálně 30 mil. Kč, zřejmě ale více.
Tato nabídka na odkup obchodního podílu zřejmě již neplatí a jednoznačně jsme se přiblížili okamžiku, kdy budeme druhým akcionářem vyzváni, abychom poskytli na záchranu společnosti AR DELTA částku minimálně 30 mil. Kč. Finanční prostředky v této výši však městská část nemá, a i kdyby je náhodou někde našla, musí tuto transakci schválit zastupitelstvo MČ Prahy 11.
Naše zastupitelstvo je však dlouhodobě paralyzované, protože rada městské části nedisponuje v zastupitelstvu hlasy 23 zastupitelů a není tedy reálné, že by se našla většina, která by uvolnění dodatečných finančních prostředků pro projekt arény ledových sportů schválila. Směřováním AR DELTA do insolvence teď reálně hrozí, že městská část investované finanční prostředky již nezíská zpět.
Absence finančních prostředků na straně městské části Praha 11 a paralyzované zastupitelstvo Prahy 11, ovlivňují ještě jednu variantu řešení současné situace, a to že by městská část využila svého práva na výkup obchodního podílu druhého akcionáře sjednaného v akcionářské smlouvě. Úhrada všech závazků společnosti AR DELTA a případné vyplacení obchodního podílu druhého akcionáře na základě znaleckého posudku je však zcela mimo možnosti městské části, bohužel.
Poslední věc by ještě neměla zapadnout. Součástí smluvních dokumentů k prodeji našeho obchodního podílu byla také smlouva o vzájemné spolupráci mezi městskou částí a společností AR DELTA. Návrh smlouvy ve své preambuli uvádí, že smluvní strany mají zájem spolupracovat v dobré víře a v nejlepším zájmu s cílem zajistit, aby byl areál rozvíjen a plnil mimo jiné funkci sportovního zařízení určeného potřebám dětí a školní mládeže, zájmovým kroužkům a široké veřejnosti, a mají zájem také aktivně a systematicky podporovat a rozvíjet sport, pohybové a volnočasové aktivity v rámci Areálu a zapojovat širokou veřejnost do sportu a sportování v rámci areálu. Pro městskou část bude velmi těžké, ne-li nemožné, v případě insolvence společnosti AR DELTA takovouto pro občany užitečnou smlouvu s budoucím vlastníkem uzavřít. Takto tedy byla hlasováním zastupitelstva dne 30. 6. 2022 v 17:25 hod. završena neřízená privatizace školního pozemku v areálu ZŠ Ke Kateřinkám.
Piráti původně skvělý záměr Arény ledových sportů, který vznikal za výrazné pomoci primátorky Adriany Krnáčové (ANO), za 3 roky dovedli na okraj propasti a hrozícímu vyhlášení insolvence. Hlavním strůjcem tohoto fatálního selhání je vlivný poradce primátora Hřiba – Petr Přenosil, dnes předseda správní rady celého společného podniku výstavby Arény ledových sportů.
Osobně mě to mrzí, protože jsem ledovou arénu od počátku podporoval a těšil se, až bude dokončena. Avšak nemůžu dopustit krytí možného tunelování veřejných prostředků, na které máme dlouhodobě podezření a které nám nikdo do této chvíle nebyl schopen vyvrátit. Vedení společnosti odmítalo zastupitelům zpřístupnit účetnictví, výpisy z bankovních účtů a další důležité doklady, abychom mohli provést řádnou kontrolu nakládání s prostředky daňových poplatníků, které jsme na začátku do projektu jako Praha 11 vložili.
Další důkaz toho, že se Piráti na Praze 11 chovají pod heslem: po nás potopa. Smutné je, že ti, kdo to zaplatí, jsou všichni obyvatelé Prahy 11.
Taktéž neprošla ani po opakovaném hlasování změna počtu zastupitelů a zůstane tak tedy nejmenší zákonný počet, a to je 35. Dnes má Praha 11 celkem 45 zastupitelů. Znamená to tedy, že o věcech veřejných bude další 4 roky rozhodovat o 10 lidí méně. Zda to je dobře nebo špatně, ukáže až čas. Já jen doufám, že to nebude na úkor demokracie a vyvážení zástupců občanů. Přeci jen by byla škoda, kdyby některé lokality Jižňáku neměli v zastupitelstvu svého zástupce.
Můj bod ohledně problému s parkováním v okolí budoucích opravených budov Sandry a Hotelu Opatov se stihl začít projednávat, ale neuzavřel se. Hlasování bude až příště. Prosím všechny ze Šalounky a Křejpského, přijďte příště. Jde o vás! Na Piráty platí jen tlak!
Taky jsem navrhl, abychom zadali hloubkový audit na zakázky, které by mohly být spojené s mafií STAN Petra Hlubučka. Co tají STAN na Praze 11 v čele s Radkou Soukupovou, která patřila do tvrdého křídla podporovatelů a spojenců Petra Hlubučka?
Bod jsem navrhl hned z několika důvodů..
▶ Díky informacím Hlídače státu totiž vyplynulo na povrch, že pirátský starosta Jiří Dohnal objednával služby u obviněného podnikatele Pavla Dovhomiljy. Ten přitom celou dobu patřil k předním členům Hlubučkova gangu, který dosazoval do pražských městských firem a především Dopravního podniku své lidi, kteří jim následně pomáhali ovlivňovat zakázky a nahrabat si do kapsy.
▶ STAN na Praze 11 dlouhodobě působí v různých skupinách a komisích majících vliv na celou řadu investic, oprav, tedy i veřejných zakázek. Navíc STAN ve spojení s Piráty byli na Jižňáku hlavními propagátory sporného projektu výstavby výše zmíněného Areálu ledových sportů, kde máme za hnutí ANO už dlouho obrovské pochybnosti ohledně podivného hospodaření.
Co mě mrzí nejvíc na tom neschopném Pirátském vedení, je, že díky tomu, že se Zastupitelstvo neukončilo, naše Městská část Praha 11 nestihla podat připomínky k Metropolitnímu plánu! Protože neschopný pirátský starosta Dohnal není schopen uřídit a dokončit jednání zastupitelstva, kde jsme připomínky odpracovali a schválili! Nicméně můžu vám slíbit, že pokud bude Metropolitní plán zpracován pro Prahu 11 bez našich připomínek, budu bojovat PROTI jeho schválení! Až do roztrhání těla! Náš Jižňák developerům nedáme!!!
✅ Pátek
Pátek jsem opět strávil vyřizováním všech vašich podnětů, žádostí, zpráv a emailů, které mi posíláte. Jsem za ně moc rád! Určitě mi pište i nadále. Slibuji, že udělám vše, co je v mých silách, abych všechny vaše dobré nápady nebo podněty zrealizoval.
Mimochodem už jste viděli nové vydání Klíče? Časopisu Prahy 11? Nezapomeňte nevynechat dvoustranu hnutí ANO, stránky 12 a 13. Jsme jediná politická síla na Praze 11, která dává v radničním časopisu prostor i občanům. A to každý měsíc! Piráti, cenzoři, občany do radničních plátku nepustí. Hnutí ANO, ANO.😉 Odkaz na Klíč vám dávám do komentářů.
Tak a jsme konečně na konci! Děkuji moc za váš čas a chtěl bych vám teď popřát hlavně krásné léto. Užijte si ho se svými blízkými a naberte co nejvíce sil.😉 Mějte se moc dobře!