Milí sousedé,
Asi jste si všimli, že už jsem zpět z dovolených a v týdnu jsem si zase máknul, naštěstí přišel víkend a trošku odpočinku 😉 Tenhle víkend byl pro mě dost speciální. Asi jste si všimli, že vám posílám fotku ze svatby. Jestlipak poznáte nevěstu? Je to moje malá sestřička, kterou mám v mysli stále jako dítě… Tak ta se tento víkend vdala! Neuvěřitelné. Strašně moc jí přeji, aby byla šťastná. 🍀 A jaký víkend jste měli vy?

Pojďme se mrknout na to, co je nového na Jižňáku za poslední dobu, kdy jsem se vám díky dovoleným neozval.

Přes léto jsme projednali několik změn územního plánu. Je tam třeba změna, kde investor chce vedle hostivařské přehrady stavět dost vysoké domy. To se mi osobně vůbec nelíbí a na zastupitelstvu tuhle změnu rozhodně nepodpořím. Ty změny půjdou teď do komisí a výborů a v září se k nim vyjádříme na zastupitelstvu.

Dále jsme probírali nejdůležitější investiční akce, kde budeme žádat o finanční pomoc magistrát. V příštím roce bychom prioritně chtěli zateplit ještě nezateplené školy, rozšířit bydlení pro seniory nebo zrekonstruovat další vnitrobloky. Věříme, že naše rozpracované projekty magistrát zaujmou a pomůže nám s jejich financováním.

Projednali jsme taky nové hřiště pro seniory v ulici Hrudičkova, které by mělo jít brzy do realizace. Pak jsme řešili mnoho dalších věcí jako jsou open data nebo třeba mapové funkce našeho webu. O tom už jsem vám psal – na webu máme nově mapy s mnoha zajímavostmi o Praze 11 a do budoucna budou přibývat další funkce. Odkaz vám dávám znovu do komentářů.

Také je konečně dokončena další část Centrálního parku. Byli jste se tam podívat? Už v květnu byla totiž dokončena revitalizace západní části Centrálního parku na Chodově. V parku vznikla nová cestní síť, prodloužila se cyklostezka, přibylo 111 stromů, 🌳🌲, altán, 22 laviček, 2 stoly a 8 odpadkových košů a park získal i nové veřejné osvětlení. Práce se dotkly celé západní části parku, který vyplňuje prostor mezi panelovými domy Jižního Města a pod nímž vede trasa metra C mezi stanicemi Opatov a Háje. Revitalizaci plochy o rozloze financovalo hlavní město Praha prostřednictvím odboru investičního Magistrátu hl. m. Prahy.

V Centrálním parku jsme ještě u platanů udělali tzv. závlahové mísy.

Díky nim se nám tyto stromy lépe zalévají. K menším stromům s méně rozrostlými kořeny umisťujeme zelené závlahové vaky, tyto platany již zaléváme do širších závlahových mís přímo.

A to není ze zeleně pořád vše. Minulý týden jsme na Praze 11 přijali do rozpočtu dotaci od hlavního města ve výši 2,17 milionu korun. Tyto prostředky budou na podzim použity pro výsadbu nových stromů🌳 a chci poděkovat👍 především kolegům z odboru životního prostředí, dobrá práce.

Byla taky opravena silnice Ryšavého. Řada řidičů si stěžovala na nebezpečný poškození povrchu v ulici Ryšavého. Po pár urgencích TSK minulý týden opravu provedlo.

A tím opravy silnic nekončí! Protože dlouhodobě evidujeme stížnosti vlastníků přilehlých nemovitostí v oblasti úseku místní komunikace III. třídy ul. 7. května před domy č. p. 168/54 a 80/52, schválili jsme v Radě zpracování projektové dokumentace na odvodnění této lokality. Věřím, že brzo bude situace vyřešena.

Možná si vzpomínáte, jak jsem vás už informoval o rekonstrukci části budov na Arkalycké, u metra Háje. Tak teď pro vás mám další skvělou zprávu, minulý týden jsem domluvil s Technologiemi hl. m. Prahy kompletní výměnu osvětlení v celé ploše pochozí zóny. 💪 Do komentářů vám dávám odkaz s informace mi o rekonstrukci části pochozí zóny u ulice Arkalycká, pokud jste to nechytli, ať víte co se tam chystá. Bude to pecka a už se na to těšíme!

Přinese to osvětlení temných a nepřehledných míst👀, lepší světlo v noci a s tím související lepší bezpečnost. Použity budou moderní technologie LED osvětlení, což je EKOlogičtější 🌍i EKOnomičtější 💸– takže spotřeba za osvětlení v této lokalitě výrazně klesne😍👌👏

Tento týden jsem také zajel na všechny naše hlavní investiční stavby, které na Praha 11 aktuálně realizujeme. Prošel jsem si rekonstruovanou ubytovnu Sandra, rozestavěnou přístavbu Starochodovské školy i dostavbu školy v ulici Machkova. Všechny akce běží podle plánu. Musím ocenit především firmu Hochtief, která nám rekonstruuje Sandru jak se stará o okolí stavby. Ošetřili všechny stromy a keře v okolí, aby se jim při stavbě nic nestalo. Do komentářů vám dávám fotku jak to vypadá.

A to je pro tento týden asi vše podstatné. Já jdu teď ještě dočíst všechny materiály na zítřejší radu a pak odpovídat na vaše dotazy a podněty. 📢 Budu moc rád, když mi napíšete, co vás trápí ve vašem okolí, co bychom mohli na Jižním Městě ještě zlepšit. Všem odpovím! 📩

Přeji vám všem příjemný zbytek neděle a úspěšný start pracovního týdne!😍