Na okraji sídliště Jižní Město, kde stával hospodářský dvůr a v jeho sousedství začátkem 18. století malá ves Milíčov, dnes najdete zoopark. Ten je otevřený celoročně, čítá několik hospodářských budov, malé hřiště pro děti, posezení pro dospěle a především stále, voliéry a výběhy pro zvířata. Je jich tu na padesát. Vidět zde můžete koně, kozy, ovce, prasátka, husy a nově i lišku Elišku, která je odchována v domácím prostředí, proto je klidná a na zvyklá na lidi.

Největší ohlas u dětí má nejen göttingenské zakrslé prase, ale také shetlandský poník Kája. Po rybníčku plují kachny, nedaleko se naparuje krocan. Stojí tu voliéry s ptáky a v nich třeba bažant, dlask, čížek nebo stehlík. Žije tu i několik jedinců pravděpodobně nejrychlejšího hlodavce na světě, mary stepní. Když je v klidu, odpočívá pod slunečníkem z rákosu, ale pokud vycítí nebezpečí, dokáže prý běhat rychlostí až 60 kilometrů v hodině. Možná si představujete zvíře podobné zajícovi – a ano, mláďata tak vypadají, ale dospělá mara je podobná spíš malé srnce.

Nejčastější návštěvníky zooparku Milíčov jsou rodiny s dětmi, od září do června školy a školky. Pro ty bývá připraven naučný program.

Zoopark Milíčov je otevřený po celý rok, denně kromě pondělí od 9 do 19 hodin. Nedaleko zooparku najdete také naučnou stezku Milíčov, k vidění je i soustava rybníků a krátkou procházkou můžete dojít až do Miličovského lesa.