Pokud Vás stejně jako mě štve jak vypadá Václavák, že se tam bojíte po západu slunce skoro projít, tak pro vás mám dobrou zprávu! Na rozdíl od garnitur před námi, které již více než 15 let mluví o revitalizaci a změně Václavského náměstí, jsme my v hnutí ANO dokázali dojít k zažádání o územním rozhodnutí a během roku 2017 chceme mít vydáno stavební povolení a začít tak zásadní změnu našeho největšího náměstí. A to především díky naší primátorce Adrianě Krnáčové, která si tento úkol vzala za svůj. Podívejte se na vizualizaci a tiskovou zprávu k této události!

Je to již více než deset let kdy Praha vyhlásila architektonickou soutěž na rekonstrukci Václavského náměstí, přesněji řečeno její dolní poloviny. Praha 1 nyní požádala o územní rozhodnutí, které je posledním nezbytným krokem před získáním stavebního povolení. Optimistický scénář hovoří, že ke konci roku 2016 by mohlo být rozhodnutí pravomocné a do poloviny roku 2017 by Praha získala stavební povolení. Předpokládané náklady na rekonstrukci se odhadují na 150 miliónů korun. Veřejné projednání je naplánováno na 13. října.

Náměstí a jeho okolí tak čekají velké změny, chodníky se rozšíří až na 17 metrů, o čtvrtinu se rozšíří plocha pro chodce, přibude ještě jedna řada stromů, objeví se pítka a vodní trysky. Naopak zmizí parkovací místa, v dolní části jich zůstane méně než dvacet, asfalt nahradí štípaná žulová dlažba.

15.4.2005
15.4.2005