V současnosti je na ulicích Jižáku asi 220 vraků, které nelze legálně odtáhnout. Zákon to doposud velmi hloupě zakazoval. To se dost možná teď změní. Informoval jsem nedávno, že Sněmovnou prošel návrh na změnu tohoto zákona, který by nám umožnil zbavit se hned 187 z těchto 220 vraků. Jde v podstatě o to, že změna umožní odtáhnout ta vozidla, která mají déle než 6 měsíců propadlou technickou. S návrhem přišla naše kolegyně Monika Červíčková.

Jak vidíte, tento upravený zákon by nám pomohl vyřešit mnohaletý problém s autovraky, které nesmyslně hyzdí naše ulice na Praze 11. Pro to, aby se tak stalo, musí ale úpravu odsouhlasit ještě Senát. Jelikož této změně v zákoně fandím od začátku a připadá mi neuvěřitelné, že něco takového v České republice už dávno neplatí, chtěl jsem osobně poprosit také našeho senátora z Jižního Města, pana Ladislava Kosa, aby v zájmu nás všech změnu podpořil, leč vzešla z naší strany. Proto jsem také panu Kosovi poslal dopis.

Většina z vás moc dobře ví, že se s opozičními politiky na Jižáku často dohadujeme, překřikujeme a vedeme nekonečné argumenty. Skoro pokaždé spolu nesouhlasíme a někdy se až popadáme za hlavu, rozčilujeme se a jednoduše máme všichni velmi odlišné pohledy na problémy, kterým Praha 11 čelí. Proč tohle všechno ale píšu? Chtěl jsem poukázat na to, že když dojde na něco, co prostě dává selský rozum a co neoddiskutovatelně pomůže všem obyvatelům bez rozdílu, věřím, že je možné odložit hádky a zasadit se o něco pozitivního společně.

Dohadovat se a nekonečně dlouho diskutovat o možných řešeních na různé problémy, to už asi k politice patří. Myslím, že to tak je všude, vždy to tak bylo a asi to tak i vždy bude. Proč ale nekompromisně odmítat vše, co nám ten druhý může říct nebo nabídnout? Vždyť jsme tu nakonec všichni jenom pro to, abychom zlepšili své okolí a místo, kde žijeme.