Milí Pražané,
před několika měsíci jsem tu avizoval vznik Pražské developerské společnosti, která podpoří rozvoj městského nájemního bydlení 🏠 v hlavním městě. Podobný subjekt nyní vzniká pod vedením ministerstva pro místní rozvoj také na státní úrovni a jeho pilotní projekt by měl na realitní trh přinést 1380 obecních bytů za přibližně 3 miliardy korun.
👉Stejně jako v případě městského developera se i zde při výstavbě počítá se spoluprací státního a soukromého sektoru. Ta bude probíhat na základě tak zvaného PPP, tedy modelu, kdy stavitelem i provozovatelem nájemních bytů bude soukromá společnost, zatímco obec nebo stát bude nemovitosti postupně splácet.
👉V České republice má tento způsob financování zatím málo prošlapanou cestou, avšak ve Francii, která je v tomto ohledu v Evropě průkopníkem, úspěšně funguje již několik desetiletí.
👉Pevně věřím, že spojení soukromého sektoru, který disponuje potřebnými financemi, a státu jakožto vlastníka mnoha pozemků i know-how v oblasti administrativy, se osvědčí také v našich podmínkách. Stejně tak doufám, že směr, který v oblasti stavebního rozvoje načrtlo ministerstvo pro místní rozvoj řízené ministryní Klárou Dostálovou, udrží i její případný nástupce.
Co si o developerské společnosti zřízené pod vedením ministerstva pro místní rozvoj myslíte vy❓Je to dobrý nápad❓
Napište mi, jako obvykle svůj názor do komentáře pod příspěvek.
Článek, na který reaguji najdete zde: