Milí sousedé,
dnes proběhlo další z nekonečné řad zastupitelstev Prahy 11.
Ty se v naší městské části konají každých čtrnáct dní. Každá schůze přitom Prahu 11 stojí asi 250.000 Kč ! Představte si kolik by za to bylo opravených chodníků, nových laviček nebo odpadkových košů. Starosta a radní tvrdí, že nemají ani na plavání pro děti! Je toho tolik, co nás na Jižním Městě trápí a peníze se mrhají na hodinové hádky a osobní spory.
Odpovědnost za to nesou Piráti, konkrétně starosta Jiří Dohnal, který není dlouhodobě schopen se zastupiteli komunikovat a řídit průběh schůze.
Dnes se schválili jen dva body. Dva body ze 40 a to po dvanácti hodinách jednání! Povedlo se odhlasovat usnesení, kde jsme se postavili za občany ze sousedství kolem plánovaného projektu nástavby ubytovna Vojtíškova na Jižním Městě II. Psal jsem vám o tom i točil videa. Hnutí ANO je proti výstavbě projektu v této podobě a jsem rád, že se to s kolegyní z HPP11 Ivanou Hovorkovou podařilo prosadit. Odkopali se přitom opět Piráti a STAN, jejichž zastupitelé usnesení nepodpořili a místní lidé jsou jim tak zjevně ukradení. Ukázali jasně čí zájmy zastupují.
Pak jsme schválili nekonfliktní bod závěrečný účet a to je vše. Dalších asi 30 bodů zůstalo i po dvanácti hodinách jednání neprojednaných.
Já jsem bezúspěšně navrhoval na program bod s názvem:
„Největší korupční a drogová kauza v historii pražského magistrátu a prošetření přesahu chapadel mafie hnutí STAN na Prahu 11“.
Chceme, aby STAN na Praze 11 vysvětlil své vztahy s Petrem Hlubučkem!
Hnutí ANO Prahy 11 dnes na zasedání zastupitelstva požádovalo, aby předsedkyně STAN Prahy 11 Ing. Radka Soukupová vysvětlila své úzké vztahy k bývalému náměstkovi primátora Petru Hlubučkovi, který byl nedávno policií zatčen a obviněn kvůli korupci spojené s veřejnými zakázkami Dopravního podniku Praha.
Paní Soukupová je dlouhodobě známá jako skalní podporovatelka Petra Hlubučka. Vzhledem k tomu, že STAN na Praze 11 dlouhodobě působí v různých skupinách a komisích majících vliv na celou řadu investic, oprav, tedy i veřejných zakázek, chceme vědět, zda mafiánská magistrátní chobotnice neměla svá chapadla i u nás.
Kromě toho zastupitele za ANO znepokojuje, že STAN ve spojení s Piráty byli hlavními propagátory sporného projektu výstavy Areálu ledových sportů, proto by se rádi ujistili, zda kauza Petra Hlubučka nemohla zasáhnout i do tohoto projektu.
Koalici STAN a Pirátů se však evidentně nic veřejně vysvětlovat nechce a odpovědí se nám v rámci zastupitelstva nedostalo. Pevně věříme, že si o tom občané udělají vlastní obrázek.
Krátce po tom odešla z jednání i předsedkyně hnutí STAN Prahy 11 Radka Soukupová, která se patrně bála, že bod navrhneme znovu. To se bála oprávněně, budu to chtít zařadit a projednat i příště!
Nedošlo ani na hlasování o prodeji podílu v projektu Arény ledových sportů, protože zastupitelé z Hnutí pro Prahu 11 odešli ze sálul, udělali tak zastupitelstvo pozdě večer neusnášeníschopné a schůze byla znovu přerušena a budeme se muset sejít zase znovu. A zase to bude stát daňové poplatníky dalšího čtvrt milionu!
To je výsledek vládnutí Pirátů na Praze 11. Starosta Jiří Dohnal by měl rezignovat a předat funkci starosty někomu, kdo by zvládl Prahu 11 důstojně dovést do voleb!
Fotka je publikována s laskavým souhlasem Martina Schikorová, děkuji.