26. 10. 2016 se na stránkách Hnutí pro Prahu 11 objevila zajímavá zpráva. Zpráva, která říká „Hnutí pro Prahu 11 přechází do opozice“. Co si o tom sdělení myslím a co asi tak může znamenat?

Hned jak se zpráva objevila, volal mi novinář z ČTK a ptal se mě, co to vlastně pro Prahu 11 znamená. Odpověděl jsem mu, že opravdu nemám tušení a odkázal ho na starostu Štylera. Tomu jsem sám psal dotaz, co to pro Prahu 11 znamená?  Jestli by mi mohl vysvětlit jak se dělá poctivá opoziční práce z kanceláře starosty. Dostalo se mi odpovědi:

„Je to stejná otázka, jakou mi před chvílí položil pan ZS Jirava. Moje odpověď je jasná. Uvidíte, kdo si počká, ten se dočká, milý Ondřeji.
JŠ“

Z odpovědi vyvozuji, že ani sám starosta Štyler neví, co toto prohlášení HPP11 znamená. Že by v HPP11 definitivně nastal puč a lidé kolem nově zvoleného senátora Kosa si přivlastnili Hnutí pro Prahu 11, které Štyler s mnoha lidmi ze starého Chodova budoval desítky let? Chtějí se Štylera definitivně zbavit a hodit ho přes palubu? Nevím to z toho zatím nevyplývá.

Ale čtu v tom jedno podstatné sdělení. Hnutí pro Prahu 11 se tímto aktem oficiálně připojilo k Mlejnskému opozici. Připojí se tedy do řad těch, které dlouhodobě kritizovali a po boku některých obviněných (díky HPP11) budou dělat opoziční práci. Přijde mi, že HPP11 čím dál tím víc popírá samo sebe a to proč se lidé uvnitř dali dohromady. To řadovým členům HPP11 nevadí spojit se v opozici s těmi, které tolik let kritizovali? Místo, aby jednali a chtěli pracovat pro občany JM?

A co tedy bude se starostou Štylerem a radním Petrem Lukešem, které HPP11 hází tímto aktem přes palubu? Nebo budeme jediné město v ČR, kde vládnoucí starosta zároveň pracuje v opozici proti své vlastní radě, kterou řídí?

Praha 11 byla, je a bude bohatá na absurdní situace, které jinde neznají. Bohužel to odnášejí neviní občané, kterým se pak opravdu nedivím, že už nejdou znovu k volbám.

prohlaseni-hpp-o-opozici