Vzhledem k naprosto demagogickému obvinění mého kolegy Jana Říčaře v článku kolegů z Hnutí Pro(ti) Prahu 11, bych rád publikovat repliku, kterou sepsali naši radní a můžete si ji přečíst v Klíči č. 11, který byste touto dobou měli mít ve svých schránkách.

V článcích na webu našeho „partnera“ Hnutí Pro(ti) Prahu 11 jsou tvrzení, na která musíme reagovat.

1) Prodejem pozemků Alborg se zabývala již porada vedení 30. 5. 2016 se závěrem, že Praha 11 nebude podávat trestní oznámení, ale podá podnět hl. m. Praha na podání žaloby na určení vlastnictví. S tímto souhlasil i starosta Ing. Štyler a radní P. Lukeš, oba též z Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11). Od té doby nebyly předloženy žádné nové skutečnosti. Starostův překvapivý návrh z 28. 6. 2016 – trestní oznámení podat – proto považujeme za bezdůvodný.

2) V článku č.1 se s odkazem na právní posouzení tvrdí, že „Doporučení bylo jednoznačné: [..] podat trestní oznámení.“ Toto dle našeho názoru i názoru právního oddělení radnice není pravda, naopak právní posudek vyznívá dvojznačně.

3) Naše hlavní námitka však zní: jestliže jsou Š. Zdeňková a A. Kulhánek přesvědčeni, že zmíněný prodej má prošetřit policie, proč nepodají trestní oznámení sami? Policie by se této kauze věnovala stejně, jakoby trestní oznámení podala radnice. Co udělám, jestliže jsem přesvědčen o tom, že někde hoří les? Budu psát články do Klíče o tom, že má radnice zavolat hasiče, nebo zavolám hasiče rovnou sám?

A tak se ptám Šárko Zdeňková a Aleši Kulhánku – pozemky se pod koberec zametají těžko, že?

klic-11-sarka-zdenkova-ales-kulhanek