Senátní kandidát ve volebním obvodě Praha 11 Ladislav Kos má těsně před volbami další závažný problém. Ve volební kampani zneužil mailovou databázi místní radnice Jižního Města a rozeslal stovkám lidí výzvu, aby ve 2.kole voleb volili právě jeho. Mailová databáze přitom vznikla na oficiálních setkáních občanů s vedením radnice a lidé, kteří emaily poskytli nedali souhlas k jejich využití tímto způsobem. „Jedná se o hrubé zneužití osobních údajů, které narušuje princip rovné politické soutěže. Ukazuje to názorně také osobnostní kvality tohoto kandidáta, který také doposud nevysvětlil původ zhruba 500 tisíc korun, s nimiž financovalo svoji předvolební kampaň v komunálních volbách v roce 2014 jeho domovské Hnutí pro Prahu 11.

Radnici vede v současnosti Kosův stranický  kolega starosta Jiří Štyler z Hnutí pro Prahu 11, který se v uplynulých týdnech neblaze proslavil tím, že za obecní peníze nechal vytesat své jméno na hřbitovní kříž. Oba dva jsou přitom podepsáni pod zprávou o hospodaření této strany, kterou musí každá politická strana předkládat Poslanecké sněmovně.

Ladislav Kos v Praze 11 kandiduje ve 2.kole proti bývalé ministryni spravedlnosti, Prof. JUDr. Heleně Válkové, která jako nezávislá kandiduje za hnutí ANO. Pikantní je, že za hnutí ANO chtěl Kos dříve také kandidovat, jeho současná kandidatura je ale tvořena slepencem stran HPP11, SZ, KDU-ČSL a Pirátů. Válkovou ve 2.kole podporují v Praze ostatní politické strany – ČSSD jmenovitě MUDr. Miroslava Skovajsová Ph.d. a senátní kandidáti Marta Šorfová bývalá starostka na Praze 11, Vlastimil Vilímec starosta Nedvězí nebo Petr Hanig.