Po odvolání místostarosty Ladislava Kose (a dále pak i Šárky Zdeňkové) se hnutí ANO intenzivně snaží na Praze 11 vyjednat obnovení původní koalice pouze v jiném personálním složení s upravenými programovými body. Bohužel Hnutí pro prahu 11 obnovu původní koalice zarputile odmítá a trvá na nerealistickém novém uspořádání rady. Posledním jejich krokem bylo vydírací ultimátům, které v demokracii nemá příliš obdoby…

Dne 24.5.2016 dostal klub zastupitelů hnutí ANO prostřednictvím svého předsedy Petra Jiravy ultimátum ve kterém Štyler deklaruje, že pokud hnutí ANO nepřistoupí na rekonstrukci rady ve variantě 4:4, k 9.6. odstoupí on i radní Lukeš.

deklarace-Štyler

Jak asi vidíte, dnes je 2.7.2016 a starosta Štyler se dále drží svého pohodlného křesla, velké pracovny, Superba s řidičem a pěkného platu zhruba 90 tisíc Kč. Hnutí ANO nepřistoupilo na vyděračské techniky Hnutí pro prahu 11 z jediného důvodu. Volební program Hnutí pro prahu 11 se dá shrnout do jednoho slova blokovat. K prosazení tohoto programu Hnutí pro prahu 11 stačí pouze polovina rady, tedy 4 hlasy, kterými jsou schopni pohodlně zablokovat cokoli konstruktivního. Kdežto hnutí ANO má v programu mnoho bodů, které chce prosadit. Například umírněný územní rozvoj, kde chceme zahájit stavbu například nové DPS / Domova důchodců, vybudovat pro občany jižního města nové sportoviště, rádi bychom zahájili přestavbu ubytovny Sandry a další a další body. K tomu nám po zkušenostech z uplynulého roku a půl pouze 4 hlasy nestačí.

Může po tomto činu ještě někdo starostovi Štylerovi a Hnutí pro prahu 11 věřit? Po tom co napíší na papír, že odstoupí, podepíší se, veřejně tuto výzvu vystaví a pak ji nedodrží?