Milí Pražané,
za pár dní vstoupíme do nového roku, který již bude plně pod taktovkou nové koalice. Jak jsem už při několika příležitostech zmínili, moc bych si přál, aby nastupující vláda úspěšně navázala na spoustu dobrých projektů, které rozběhla ta předchozí.
Pro zaručení kontinuity je nesmírně důležité, aby členové nového kabinetu mohli čerpat nejen z oficiálních podkladů, ale také ze zkušeností získaných dlouhými lety praxe. A protože se pražské komunální politice už nějaký čas věnuji a znám problémy města z první ruky, přemýšlel jsem, jestli bych k tomu sám nemohl nějak přispět.
Nakonec jsem se rozhodl oslovit přímo čerstvého ministra pro místní rozvoj Ivan Bartoš. Jako hlavní město a největší aglomerace České republiky se Praha totiž v mnoha ohledech vymyká, a je proto třeba hledat řešení, která její specifika zohledňují. (Tak například řada dotačních programů je nastavená tak, že na ně hlavní město nedosáhne, a je proto žádoucí přistoupit k jejich úpravě.) Věřím proto, že osobní schůzka, kterou jsem v otevřeném dopise ministru Ivan Bartoš navrhnul, usnadní předání příslušného know-how.
Celé znění dopisu vám dávám zde 👇👇👇 pod článek.
👉O dalším vývoji vás samozřejmě budu informovat.
Nejprve nás ale čeká vánoční volno a vstup do nového roku.
Přeji vám v něm pevné zdraví a spoustu radosti ⭐️.
Váš Ondřej Prokop