13. 5. 2015 jsem se rozhodl po dlouhém zvažování rezignovat na funkci neuvolněného radního MČ Prahy 11. Co mě k tomu vedlo?

Milí kolegové, sympatizanti a čtenáři rád bych vám oznámil, že po dlouhém zvažování veškerých pro a proti jsem se rozhodl ke dni 13.5. rezignovat na pozici neuvolněného radního a své místo v RMČ Prahy 11 přepustit kolegovi z hnutí ANO a mému dlouholetému příteli Honzovi Říčařovi.

Hlavními důvody tohoto kroku pro mě byly:

  • Mé velmi omezené časové možnosti, kdy celý půl rok, co jsem byl ve funkci, narážím na veškeré své limity. Chci věnovat více času svému úžasnému 20 ti měsíčnímu synovi, kterého jsem v posledním půl roce mnohdy ve všední den vůbec neviděl… Nemluvě o tom, jak těžké to měla moje žena. To chci změnit a více času věnovat své rodině, která je pro mě v tuto chvíli nejdůležitější.
  • Desítky a stovky hodin prosezených na pro mě mnohdy únavných, někdy demotivačních poradách vedení, radách města, koaličních jednáních a poradách s úředníky chci transformovat do kreativnější práce. A mám v tomto směru i konkrétní plán:

IMG_3936a) Osobně se chci zasloužit o transformaci a zlepšení měsíčníku Klíč, jehož redakční radu v tuto chvíli vedou po rezignaci pouze dva radní, Šárka Zdeňková a Jakub Lepš. Jejich řady bych měl v nejbližších týdnech doplnit. Ačkoli se Klíč po volbách za poslední měsíce výrazně zlepšil, tak zde stále vidím určité rezervy. Jak asi sami vidíte, forma, obsah, rozsah reklam atd. nejsou v Klíči stále ideální a to chci změnit. V tomto oboru mám mnoho zkušeností ze své pracovní kariéry a věřím, že dokážeme Klíč udělat atraktivnější a čtivý.

b) Chci se aktivně zapojit do změn webu Prahy 11 a celkově IT oddělení na úřadě, které jsou dle mého názoru někdy zanedbávané, využívají neefektivní, a často drahé dodavatele a služby, které s úřadem spolupracují řadu let nebo na doporučení Magistrátu hl. Prahy. Dovolím si říci, že tomuto oboru rozumím a věřím, že mám v tomto ohledu důvěru v rámci stávající RMČ.

c) Zapojím se z pozice místopředsedy představenstva intenzivně do rozvoje městské servisní společnosti Jihoměstské Majetkové. Chci, aby tato společnost nadále rostla, prosperovala a poskytovala čím dál tím lepší a komfortnější služby pro občany Jižního Města. A to nikoliv pouze na úkor rozpočtu městské části, ale dokázala si na svůj růst najít prostředky i v soukromém sektoru.

d) Budu se více věnovat vnitřnímu fungování oblastní organizace ANO, budu se snažit z titulu místopředsedy hnutí ANO na Praze 11 o lepší komunikaci s našimi stranickými kolegy v rámci Magistrátu hl. m. Prahy, Parlamentu a Senátu ČR.

Chápu a věřím, že některé z Vás změny v RMČ, které se včera odehráli na 7. Zastupitelstvu Prahy 11 jistým způsobem mrzí, ale moje práce tímto nekončí. Naopak věřím, že mimo RMČ budu myšlenkám a vizím hnutí ANO na Praze 11 užitečnější. Jsem otevřený veškerým dotazům nebo nápadům k tomu, co jsem k mé rezignaci napsal a to od kohokoli 🙂

Děkuji všem za podporu, kterou jste mi dali.