V tomto roce pokryje část linky C mobilní signál. Do konce roku se měl zatím jako pilotní projekt pokrýt nejfrekventovanější úsek linky C od stanice metra Muzeum po Roztyly. Poté se rozšíří pokrytí signálem na celou tunelovou síť. Signál v metru rozvedou speciální vyzařovací kabely. Náklady na ně zaplatí operátoři, kteří budou za využívání tunelů platit nájem.

Minulé pondělí jsme schválili nezbytné podmínky k uzavření sedmnáctileté smlouvy s operátory.“ uvedl generální ředitel pražského dopravního podniku Martin Gillar

O mobilním signálu v metru se mluvilo již několik let. Letos se snad konečně cestující dočkají. Praha se tak zařadí po bok většiny světových metropolí, kde je pokrytí podzemní dráhy signálem běžnou věcí.

Na magistrátu jsem mimo jiné odpovědný i za tzv. SMART řešení. Tedy chytrá vylepšení pro občany. Pokrytí tunelů metra signálem je jedna z věcí po které volám a snažím se ji i přes všechny překážky už od roku 2014 prosadit. Jsem rád, že se konečně podařilo dát do běhu alespoň pilotní projekt a jsem velmi pyšný na to, že bude signál v tunelech metra právě na území Prahy 11.“ Uvedl Ing. Ondřej Prokop zastupitel hl. m. Prahy, člen výboru pro Smartcity.