Primátorka Krnáčová v Praze odvedla pořádný kus práce. Nebýt práce Adriany, nemá se dnešní vládnoucí koalice čím chlubit. Ve většině případů navázala jen na projekty, které Adriana přichystala a předala současné koalici v mašličkách. Taky by bylo dobré dodat, že bývalá koalice primátora Hudečka po sobě na radnici nechala jen prázdné šuplíky a muselo se se vším začínat od nuly.

Výčet největších projektů a úspěchů koalice Adriany Krnáčové

✅ Pod jejím vedením vznikla Lítačka, která nahradila problematickou kartu Opencard, které se dá klasifikovat jako jeden z největších tunelů v Praze, protože stála Pražany 1, 7 miliardy korun. Novou kartu lítačku, včetně softwaru jsme vytvořili do roka a celý software stál do 10 milionů korun.

✅ Když jsme u těch tunelů – díky jejímu tvrdému přístupu k dodavatelům se konečně otevřel tunel Blanka.

✅ Pod jejím vedením se městská firma Operátor ICT stala lídrem v oblasti Smart City v České republice, začal pilotovat chytrá řešení a spustila se datová platforma Golemio – srdce chytrého města a multikanálový odbavovací systém (MOS)

✅ Došlo k revitalizaci pražských náplavek a přípravě projektů, kterými se dnes chlubí současná koalice, jako jsou třeba kobky na Rašínově a Hořejším nábřeží.

✅ Zahájila rekonstrukci Šlechtovky, která je kulturní památkou a chátrala už 40 let.

✅ Dále proběhla za její vlády revitalizace Stromovky, Výstaviště (Slovanská epopej, Rozhodnutí o dostavbě vyhořelého křídla), Park Přátelství na Proseku, Park na Petříně… Další byly připravené – Malostranské, Karlovo, Vítěžné nebo náměstí Jana Palacha.

✅ Velký úspěch bylo také zahájení rekonstrukce Václavské náměstí v okolí Muzea a Muzeum samotné! Po 13ti letech!

✅ Spustila odkládanou akci pokrytí metra mobilním signálem, zprostředkovala dohodu mezi operátory a městem a byl vytvořen harmonogram pokrytí metra mobilním signálem do roku 2022, který se nyní pouze naplňuje!

✅ Zlevnily se předplacené kupóny na MHD, cena denního jízdného tak byla 10 kč/den a naše MHD patřila mezi 5. nejlepší na světě! Roční kupon tak zlevnil z 4 750 Kč na 3650 Kč. Připomínám, že Piráti MHD zdražovali, přestože před volbami ji slibovali zdarma!

✅ Proběhla příprava na výkupy pozemků pro okruh na okruh 511, které pan primátor Hřib zrušil a díky tomu se vše zpozdilo.

✅ Vypověděla nevýhodné smlouvy – např. Škodův palác.

✅ Zasadila se o získání klíčové infrastruktury pod kontrolu města – osvětlení, 100 % podíl města v Pražských službách.

✅ o třetinu snížené zadlužení na 20 mld

✅ zvýšený rating Prahy AA- (SaP)

✅ zvýšení prostředků pro MČ o 1,5 mld. ročně, celkově jsme do MČ investovali 20 mld

✅ navýšené investice do rekonstrukcí silnic, mostů a chodníků (7mld)

✅ Do školství jsme investovali nejvíce od revoluce – provedlo se 123 rozsáhlých rekonstrukcí a 450 menších. Postavili a opravili jsme také více jak 90 hřišť.

✅ Prosadila pražské stavební předpisy, které dnes Praze ostatní česká města závidí.

✅ Díky Adrianě a Elišce Kaplicky byl v Praze založen Prague Film Fund, na podporu Prahy v zahraničí prostřednictvím filmové a televizní tvorby.

Můžete se také podívat, jaké výsledky Praze v minulých letech přinesl Andrej Babiš nebo konkrétně moje působení na Praze 11.