Radnice Prahy 11 zakázala bigboardy a billboardy, v úterý o tom rozhodli radní. Zákaz se bude týkat reklamních poutačů, které jsou umístěny na pozemcích magistrátu, ty má ve správě Praha 11.

Část smluv na pronájem pozemků končí k 31. prosinci letošního roku a městská část je již nebude prodlužovat, smlouvy platné po roce 2016 zaniknou po uplynutí doby nájmu a také nebudou dále prodlužovány, majitelé budou muset své billboardy odstranit. Týká se to billboardů a velkých reklamních ploch, zůstanou zachovány pouze reklamní plochy na lavičkách a plakátovací plochy.

Vedení radnice rozhodlo o zrušení velkých reklamních ploch na žádosti obyvatel a z důvodu zahlcení prahy 11 reklamními poutači. Obyvatelé městské části si stěžovali hlavně na velké billboardy umístěné u cest které ruší pozornost řidičů při řízení, jejich odstranění tak přispěje k větší bezpečnosti v pražské dopravě.

Hlavní město řeší rovněž regulaci reklamy, která by měla platit od ledna příštího roku. Město chystá novou koncepci umísťování reklam a reklamních poutačů v ulicích především na sloupech veřejného osvětlení.

 

UPDATE 2.9.2016:

Vysloužili jsme si pochvalu od neziskové organizace Kverulant.org:

http://www.kverulant.org/articles

Snímek obrazovky 2016-09-02 v 0.02.27