Rekonstrukce rozlehlé školské budovy v Schulhoffově ulici přinesla Městské části Praha 11 i okolním obcím rozšíření kapacit v základních školách o přibližně 750 míst. Slavnostní otevření nové školy proběhlo 21. listopadu. Vedle starosty Petra Jiravy se akce zůčastnily rovněž náměstkyně pražské primátorky pro finance a rozpočet Eva Kislingerová a radní hlavního města pro školství Irena Ropková.

Školská budova v Schulhoffově ulici se nacházela po všech stránkách v havarijním stavu a od doby výstavby zdejšího sídliště nepodstoupila výraznější rekonstrukci. Díky investici z rozpočtu hlavního města ve výši přesahující 65 milionů korun došlo k jejímu zateplení, výměně osvětlení, oken, vzduchotechniky i podlahové krytiny. Výraznou proměnou prošly tělocvičny i jídelna a v neposlední řadě byl objekt vybaven nábytkem a IT zařízením.

V Praze 11 vznikl během posledních let v oblasti kapacit základních škol zásadní problém: městské části nezbývaly rezervy na tvorbu nových míst ve školách a současně stoupal i počet dětí. Díky rekonstrukci zastaralého objektu, kterou finančně podpořilo hlavní město, se však podařilo kapacitu rozšířit o stovky dalších míst.