Praha 11 v minulosti „vyhrála“ soutěž v nejhorším hospodaření městské části s mínusem 58 milionů korun. Byla tak daleko nejhorším hospodářem z celé Prahy. Odpovědnost za tento problém padá především na bývalého místostarostu Ladislava Kose (HPP11), který byl jakožto první zástupce starosty Jiřího Štylera od posledních voleb zodpovědný za finance této městské části. Na magistrátu naší metropole by měl působit díky nominaci Pirátů.

Vzhledem k dlouhodobě neřešeným problémům v Kosově resortu přistoupilo zastupitelstvo Prahy 11 v březnu 2016 ke krajnímu řešení a Kosa z funkce 1. místostarosty pro finance odvolalo. „Důvodem byl právě i děsivý účet za rok 2015 a mnoho dalších pochybností,“ sdělil redakci náš zdroj.

Ve čtvrtek byl schodek Prahy 11 tématem diskuse na zastupitelstvu Prahy v rámci bodu výsledků hospodaření hlavního města. O to větší překvapení zúčastněných bylo, když zjistili, že zodpovědná osoba za tento schodek, odvolaný Ladislav Kos, byl Piráty nominován do finančního výboru metropole.

„Můžeme si tedy pouze přát, aby měl v rámci finančního výboru pan Kos menší šanci napáchat škody, jaké se staly na Praze 11. Je překvapivé, že právě Piráti nominovali člověka, který je zodpovědný za rekordní schodek Prahy 11 do finančního výboru pražského magistrátu a navíc oficiálně podporují Kosa jako kandidáta do Senátu,“ dodal náš zdroj.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Na-prazskem-magistratu-ma-pusobit-clovek-ktery-je-zodpovedny-za-rekordni-schodek-58-milionu-440708