Praha 11 opraví ubytovnu Sandra, zrekonstruuje byty, v budově vzniknou také kancelářské prostory pro potřeby radnice a zasedací sál pro jednání zastupitelstva městské části. Rekonstrukce ubytovny bude stát dle předpokladů na 164 milionů bez DPH a potrvá přibližně 1,5 roku.

Ubytovnu Sandra koupila radnice v roce 2014. Objekt je využíván jako ubytovna, na jejíž obyvatelé si stěžují místní. Vedení Jižního Města předpokládá, že by mohlo získat na stavbu prostředky z magistrátního fondu rozvoje dostupného bydlení, kde jsou k dispozici celkem zhruba tři miliardy korun. Po dokončení úprav bude v budově 174 bytů dohromady pro 487 lidí. V rámci rekonstrukce bude mimo jiné opravená vstupní hala a restaurace.

„Jelikož ubytovnu Sandra vnímám jako jeden z největších problémů dnešní doby na území Jižního Města jsem rád, že se tento objekt podaří konečně zrekonstruovat a využije se pro potřebnější účely. Věřím, že se projekt zrealizuje v co nejbližší době a uleví tak i především obyvatelům, kteří bydlí v okolí ubytovny.“ Ing. Ondřej Prokop (ANO), zastupitel hl. m. Prahy a MČ Praha 11.