Zdravím vás, zas je konec týdne a chystám se na další pracovní povinnosti. Tenhle víkend byl nádherný, fakt jsem si ho užil. Kromě odpočinku s rodinou a sportu jsem strávil v sobotu i kus dne úklidem Jižního Města. Z toho vám také posílám dnešní fotku Ale teď už vám musím dát report toho nejdůležitějšího z minulého týdne, stalo se toho zase fakt hodně!

V pondělí na radě jsme schválili memorandum o spolupráci s Vestcem o dostavbě starochodovské školy. Jeho podstatou je, že Vestec poskytne až 50 milionů na dostavbu naší školy, výměnou za dlouhodobou spádovost pro své děti. Příští čtvrtek (11/4) díky tomu memorandum bude projednáno na zastupitelstvu, pro mě to je doufám už poslední krok před zahájením dostavby této školy. Budu rád, když se budete na zastupitelstvo k tomuto bodu dívat nebo osobně přijdete. Bude to pevný bod v 11hod.

V úterý jsme pak měli ideovou konferenci hnutí ANO v Praze a diskutovali jsme o tom, kam se naše hnutí za ty roky posunulo a kam by mělo dál směřovat. Na počátku vzniku hnutí ANO byla jasná vize: chceme, aby naše děti nežily v zemi, v jaké jsme se nechtěně ocitli my. Zaslouží si to a je to i naše povinnost. Proto neúnavně bojujeme s korupcí, rozbíjíme spletence klientelistických vazeb a konečně jsme taky začali vést tento stát s péčí řádného hospodáře. I hnutí ANO ale prošlo za dobu své existence a politického působení určitým vývojem. A stejně tak se změnila Česká republika, Evropa i Praha. I proto musíme objektivně zhodnotit, kde se v politickém spektru právě nacházíme a kam budeme do budoucna směřovat.

V úterý jsme se také sešli na první jednání pracovní skupiny o Hotelu Opatov a Sandry. Měl jsem z toho velkou radost, protože jsme se rovnou shodli, že v obou domech musí být maximálně do 15% rizikových skupin. Jinak chceme domy primárně pro učitele, úředníky, policisty, hasiče, sestry, mladé a seniory. V tom je také všeobecná schoda. Magistrát nám na jednání veřejně deklaroval, že bude hledat změny v projektu, aby v jeho objektu vzniklo podstatně méně bytových jednotek, než původně zamýšleli. Také jsme se shodli na tom, že je nezbytně nutné začít pracovat na parkovacím domu pro tyto 2 budovy. Z jednání vzešly konkrétní úkoly a brzy se sejdeme znovu. Budu to hlídat a informovat vás Pokud by vás cokoli kolem ubytovny Sandra a Hotelu Opatov zajímalo, napište mi prosím! Hlavně nevěřte různým bludům, které někteří lidé a bohužel i zastupitelé o těchto projektech šíří!

Ve středu bylo první veřejné setkání k participativnímu rozpočtu ve škole ZŠ Mikulova, naše úřednice představili jak bude 2. ročník fungovat a rovnou se diskutovaly nápady na nové projekty. Praha 11 letos dá 6 milionů na projekty, které vymyslí a následně si prohlasují sami občané, kteří tu bydlí!

Ve čtvrtek jsme se věnovali ještě jednou koaličně připomínkám k územní studii Háje. Ta se nám jako vedení celkově moc nelíbí. Připomínky budeme projednávat ještě na příští radě. Pak svoláme ještě jedno setkání s vámi! Se sousedy a vše to ještě jednou probereme společně, plati? S územím kolem Hájů se něco udělat musí. Ale musí to být tak, jak chceme my, kteří tu bydlíme, ne jak si to namaluje nějaký developer!

Večer pak ve čtvrtek bylo další projednání participativního rozpočtu v KC Zahrada, kde už padlo několik zajímavých nápadů. Také jsme diskutovali problematiku hlasování a shodli se na tom, že do příštího ročníku zkusíme některá pravidla zase zlepšit. Za úkol to dostane výbor pro otevřenou radnici. A co vy už přemýšlíte o projektu, kterým byste zkusili využít 6 milionů Kč, které radnice letos v rámci participativního rozpočtu dává občanům k dispozici?

V pátek jsme se konečně shodli na podobě školské komise, která je poslední ještě nenavolená. Školství je na Jižním Městě dlouhodobě střetem mnoha názoru a vybrat mix lidí do komise, která bude radě v tomto směru dobře radit, nebylo vůbec snadné! Věřím, že se měsíční jednání o složení vyplatí a od pondělí začne komise pracovat pro všechny děti a rodiče.

V sobotu jsem zorganizoval s kolegy z ANO v rámci akce #uklidmecesko úklidovou akci na Roztylech, z té take posilam fotku Nedeli jsem si pak dovolil věnovat jen své rodině, ale zítra jsem zas na radnici pro vás! A jak jste trávili víkend vy?