Ve čtvtek 2.7. bylo na Praze 11 mimořádné „prázdninové“ Zastupitelstvo, které bylo svoláno primárně za účelem schválení prodeje pěti bytových jednotek novým vlastníkům, kteří je vysoutěžili prostřednictvím elektronické aukce.

Elektronické aukce bývají obecně považovány za nejtransparentnější nástroj prodeje ve kterém se vytvoří tržní cena, která se mnohdy v návalu adrenalinu a pod časovým tlakem účastníků vyšroubuje ještě výše. I přes to se opozice rozhodla zdlouhavě, demagogicky zasedání zdržovat. Bývalý starosta Mlejnský se snažil prodej bytů srovnat k prodeji pozemků za který je nyní spolu s kolegy obviněný. K jeho smůle celá tato snaha vyzněla v tom smyslu, že si je vědom toho, že on prodával pod cenou za pravděpodobně kriminálních okolností a marně se snažil cenu bytů k tomuto jednání přirovnat. Vyvolávací cena bytů přitom byla určena znaleckým posudkem a konečná prodejní cena se vyšplhala vysoko nad ni. Posuďte sami.

Výsledky po jednotlivých bytech jsou na tomto odkazu:
http://www.internetove-drazby.cz/index/aukce-cerven2015
Vyvolávací cena celkem všech bytů byla 8,75mil. Kč, vydražená cena všech bytů celkem byla 11,99mil. Kč!

Na zastupitelstvu vystoupil i jeden z občanů, který si jeden z bytů koupil a vystoupil velmi rázně proti tvrzení opozice. Sám uznal zpětně, že byt koupil za vyšší než tržní cenu a že by ho za jiných okolností za takovou cenu nekoupil.

Zastupitelstvo završil nakonec další občan, který až dojemně poděkoval za otevření Kulturní Kavárny Křejpského za které vděčíme vedení Jihoměstské Sociální, a.s., především pak kolegovi Leoši Valigurskému, řediteli společnosti. Posuďte sami v níže uvedeném videu:

Záznam celého ZMČ si můžete prohlédnout zde:

http://www.youtube.com/playlist?list=PLPE0_SgFOkq_HWh0Vhku5oPalacNDcpck

Máte k zastupitelstvu nebo prodeji bytů e-aukcí nějaké otázky? Rád vám je zodpovím.