Vestecká spojka mezi mnoha politiky a několika obcemi vyvolává dlouhodobě bouřlivé debaty. Faktem však je, že se jedná o strategickou stavbu, která je vzhledem k neustávajícímu rozvoji obcí na hranici Prahy a středočeského kraje nezbytná. Za posledních 10-15 let vyrostlo v okolí této plánované komunikace tisíce rodinných domů, které generují provoz mnoha tisíc automobilů. Ty denně projíždějí obcemi jako je Šeberov nebo nevyhovujícími komunikaci na Praze 11. Mým názorem je, že Vestecká spojka ano, ALE určitě až po dokončení okruhu v trase 511. Jaký názor máte k vestecké spojce vy?

Mezi Pražským okruhem a dálnicí D1 má vzniknou tzv. vestecká spojka. Sjezd u okruhu u Vestce už existuje, nikoli však na dálnici. Vedení Prahy podle náměstka primátora Petra Dolínka (ČSSD) včera schválilo smlouvu o stavbě s dalšími dotčenými subjekty.
„Vestecká spojka je investice, kterou by měl realizovat Středočeský kraj. Na 4. kilometru dálnice D 1 by měl být sjezd. Spojka je vyvolanou investicí, aby v budoucnu mohla být vybudována dálnice na České Budějovice,“ zmínil Dolínek plány na dálnici D 3 s obchvaty Jílového a Jesenice. Spojka podle Dolínka uleví i Praze, už dříve se pro ni vyslovila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Pražskými radními schválená smlouva se týká také ministerstva dopravy, Ředitelství silnic a dálnic a středočeské správy silnic. Čeká se, zda se připojí Středočeský kraj. Ač mu má ulevit, na Jižním Městě panuje z vestecké spojky obava.

378164

Zdroj: Regionální mutace| Právo – Praha – střední Čechy