Od spuštění  nového regionálního dopravního systému PID Lítačka uplynul jeden týden a je o něj velký zájem. Aktuálně je v novém systému více než 100 000 tisíc registrací.

Jednou z nejzásadnějších změn je rozšíření nosičů, na kterých chtějí mít cestující nahrány své dlouhodobé časové kupóny. Doposud se držitel časového kuponu neobešel bez zelené Lítačky nebo starší Open card, nově lze využít i platební kartu či In Kartu od Českých drah.

Se spuštěním regionálního dopravního systému PID Lítačka byl uveden do provozu uživatelsky přívětivý e-shop pid.litacka.cz, kde si cestující pohodlně zaregistrují nosič dlouhodobého jízdného dle jejich výběru a nakoupí časové kupóny. V uživatelském účtu cestující vidí dobu jejich platnosti, zároveň se může nechat upozornit (esemeskou nebo e-mailem), jakmile mu má kupon vypršet.

Při nákupu jízdného na e-shopu se kupón aktivuje nejpozději do 60 minut od doby, kdy cestující obdrží potvrzení o platbě. V případě zakoupení kupónu osobně na přepážce je možné cestovat hned. Odpadá tak nutnost chodit aktivovat jízdné k validátorům v metru.

K dnešnímu dni se do nového systému zaregistrovalo více než 100 000 uživatelů. Přes 4 000 cestujících si zaregistrovalo bezkontaktní kartu a 1 127 IN Kartu ČD. Po týdnu ostrého provozu bylo přes e-shop zakoupeno 3900 kupónů, na kontaktních přepážkách ve Škodově paláci poté 1800 dlouhodobých časových kupónů.