Snad žádné komunální volby v minulosti na Praze 11 nebyly v takové míře o „převlékání dresů“. Důvody jsou jasné. Zásah ÚOOZ na radnici a v okolí současného starosty Dalibora Mlejnského (v kuloárech se špitá, že ÚOOZ bylo i u pana starosty Mlejnského doma) způsobilo, že již není v ODS vítaný. Spolu s ním ODS opustili i další (ÚOOZ viz zde). Pan starosta si s několika nejbližšími založil vlastní hnutí, které v pěkných barvách působí tak trochu schizofrenně jako by snad bojovalo proti současné garnituře. K tomu tu máme další „protestní“ stranu Jiřího Janečka, který také před časem opustil ODS, ten je znám například svými výlety na Dakar placenými developery nebo přátelstvím s někdejším primátorem Pavlem Bémem a politickým podnikatelem Romanem Janouškem (viz zde). Také ho můžete potkat jak točí pivo v „Hospodě u bazénu“. Ano u toho bazénu za 3/4 miliardy korun a hádejte za kolik má hospodu pronajatou (viz zde)? A můžeme dále pokračovat…

Jako další v pořadí je tu srdíčkové protestní Hnutí pro Prahu, které si (asi schválně) vypůjčilo prakticky totožný název od mnohaletého opozičního Hnutí pro Prahu 11 (HPP11). Už to samotné, že se nějaké hnutí pojmenuje zcela stejně podle již etablovaného jiného hnutí, svědčí o jejich morálních hodnotách. Pokud někdo staví své šance ve volbách na parazitování v názvu, neměl by dle mého názoru mít u voličů šanci. Další zajímavostí je to, kdo toto „srdíčkové“ hnutí ovládá na celopražské úrovni – je jím klan rodiny Passerových. Miliardář Radim Passer v hnutí a na kandidátkách oficiálně není, ale netají se tím, že kompletně platí celou tu velkolepou srdíčkovou kampaň, která Prahu zaplavuje již od června tohoto roku. Leader kandidátky je jeho bratr, ale co se málo ví další v pořadí je Petra Venturová (za svobodna Passerová). Už Vám svítá jaký hlavní nevyřčený záměr tohoto hnutí je? Ne? Tak se prosím podívejte jaké pozemky v Praze pan Radim Passer vlastní a jaké územní plány se na nich snaží prosazovat. A pokud se podíváme na tyto „srdíčkáře“ ještě konkrétně u nás na Praze 11, tak zde najdeme v předu na kandidátce osoby (například pan Anděl a Holub), které jsou současnými koaličními zastupiteli a zvedají poslušně ruce pro  všechny návrhy starosty Dalibora Mlejnského. Nedělají to jen tak, dostali velmi dobře placené funkce a odměny podobně jako někteří zastupitelé z KSČM, kteří zvedají ruce v momentě, kdy je koaličních zastupitelů málo.

Apeluji na Vás milý spoluobčané a přátelé! Dívejte se bedlivě na kandidátky, čtěte jména a prověřujte si své favority v nadcházejících komunálních volbách! Ať se Vám snadno nestane, že se necháte ošálit nablýskaným pozlátkem nového dresu a nezvolíte opět do zastupitelstva Vaší MČ (a také na magistrát hl. m. Prahy) ty samé nemehla a tuneláře! Moc Vás prosím přemýšlejte při volbě a volte tak jak Vám to přijde správné.