Připravována část Pražského okruhu mezi brněnskou dálnicí D1 a královohradeckou D11 by se měla začít stavět nejpozději do konce roku 2019. Oznámil to premiér Bohuslav Sobotka na středečním jednání s vedením Prahy.

Dostavba Pražského okruhu nedávno vypadla ze seznamu prioritních projektů z důvodu, že úsek 511 nemá platné územní rozhodní a posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA), posudky byly totiž vypracované podle zákona platného ještě před vstupem Česka do EU a unie je přestala uznávat. Propadlý posudek o vlivu na životní prostředí nahradí urychleně vydané stanovisko ministerstva životního prostředí. Nová dokumentace vlivů na životní prostředí (EIA) by mohla být hotová v únoru příštího roku, samotné posouzení na ministerstvu životního prostřední by poté nemělo trvat déle než půl roku. Na plnění harmonogramu stavby zbývající části Pražského okruhu bude dohlížet pracovní skupina složená se zástupců dotčených ministerstev a hlavního města.

Podle pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO) je dostavba Pražského okruhu klíčovým projektem.

Stavba 511 je označení pro doposud chybějící části okruhu na jihovýchodní části Prahy, měří přes 12 kilometrů a jsou na něm plánovány čtyři mimoúrovňové křižovatky. Součástí stavby která propojí dálnici D11 a D11 jsou i dva tunely.